Полтавські атлети вчергове прославили Україну

Нещодавно у чеському Оломуці відбувся масовий міжнародний турнір Mattoni Olomouc Half Marathon 2022. У змаганнях брали участь й українські спортсмени. Приємно, що і серед чоловіків, і серед жінок наші атлети були найшвидшими. Зокрема півмарафонські 21,097 кілометра першою подолала Валерія Зіненко з Лубен. Вона пробігла свою дистанцію за 1:12:57 і випередила найближчу переслідувачку (бельгійку Ханне Вербрюген) майже на хвилину. Третьою з більш ніж чотирихвилинним відставанням фінішувала місцева спортсменка Єва Врабцова-Нивітова (час – 1:17:16). Варто зазначити, що півмарафон серед чоловіків виграв знайомий полтавським любителям бігу Віталій Шафар. У вересні 2021-го він перемагав на змаганнях у Полтаві. В Оломуці Віталій показав час 1:05:31.
* * *
Полтавка Надія Соколовська здобула «золото» у ваговій категорії до 69 кг на чемпіонаті Європи з вільної боротьби серед спортсменів віком до 17 років. У першому поєдинку Надія доволі швидко здолала представницю Італії Емму Каррі. У півфіналі наша землячка боролася проти гречанки Ніколєти Бармпи й також перемогла, а у фінальному поєдинку виборола «золото» у протистоянні з Айсе Еркан із Туреччини.
* * *
Національна паралімпійська збірна з плавання успішно завершила змагання чемпіонату світу в португальській Мадейрі, виборовши 13 золотих, 10 срібних та 13 бронзових нагород (5-те місце в загальнокомандному заліку) та встановивши один рекорд світу, один – Європи і три – чемпіонату. Вагомий внесок в результат нашої команди зробили полтавські спортсмени. Одним з найкращих у Мадейрі був Олексій Вірченко, який виборов 2 «золота» та «бронзу». Також три медалі на рахунку Дениса Остапченка, але йому підкорилися «срібна» та дві «бронзові» сходинки п’єдесталу пошани.