Інформаційний кур’єр

Полтавські хірурги-травматологи виконали унікальну реконструктивну операцію із застосуванням технологій 3D-друку

Лікарі ортопедо-травматологічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського» ПОР провели унікальну, дуже складну відновно-реконструктивну операцію пацієнту-захиснику, вперше одночасно застосувавши передові методики індивідуального 3D-моделювання, 3D-друку та алоостеопластики – під індивідуальні параметри пацієнта була виготовлена пластина для остеосинтезу, а пошкоджені фрагменти, які не підлягали відновленню, замінили штучним матеріалом. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці медичного закладу.
Команда ортопедо-травматологів головної лікарні Полтавщини у співпраці з ортопедо-травматологічним відділенням «Інституту патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка НАМН України» та Лабораторії біомедичної інженерії LLC «Osteonica» успішно виконала надскладне реконструктивне оперативне втручання з відновлення ушкоджених кісток із застосуванням біологічної аугментації PRF.
Пацієнт, якому більше 50 років, отримав вогнепальне поранення передпліччя, багатоуламковий перелом обох кісток передпліччя та дефект променевої кістки до 10 см.
«Підготовчий процес тривав близько 8 місяців. Лікували поетапно, і було необхідно дочекатись повного загоєння ран. У нашій лікарні провели КТ-обстеження і передали дані, на основі яких наші партнери підібрали індивідуальний анатомо-функціональний алоостеотрансплантат променевої кістки, а також змоделювали і виготовили індивідуальну друковану 3D-модель ушкодженого сегмента та індивідуальну 3D-радіальну пластину для виконання таргетованого остеосинтезу», – розповів завідувач ОТВ Олександр Бубир.
Операція тривала близько двох годин. Це новий рівень реконструктивної кісткової пластики і остеосинтезу. Наступним етапом відновлення пацієнта стане індивідуальний курс реабілітації.

Поділися:

Добавить комментарий