Інформаційний кур’єр

Полтавські хлібороби завершили жнива ранніх зернових

Народна мудрість стверджує: легких жнив не буває. Надто, якщо хліборобам доводиться другий рік поспіль збирати урожай в умовах війни й військового стану, коли великих змін зазнала логістика, чи не вполовину зросли ціни на витратні матеріали, не вистачає механізаторів… І все ж до найбільшого державного свята країни сільгоспвиробники області завершили ранні жнива, намолотивши майже 1,8 мільйона тонн зерна, з них 1,4 млн тонн пшениці. Середня урожайність ранніх зернових і зернобобових культур склала 54,3 центнера з гектара, що на 13 центнерів перевищує минулорічні показники. А в окремих господарствах пшениця вродила й по 80 ц/га. Тож символічний подарунок аграріїв Полтавщини до Дня Незалежності України виявився вагомим.
За словами фахівців-аграріїв, майже 50 відсотків намолоченого збіжжя – продовольче зерно.
Поки що місця на елеваторах різних форм власності вистачає для зберігання нового врожаю, але якщо загальнодержавні проблеми з експортом сільгосппродукції найближчим часом не будуть розв’язані, зберігати кукурудзу буде ніде, застерігають аграрії.
Щойно зібравши цьогорічний урожай, хлібороби розпочали підготовку площ під урожай майбутній, а також сіють озимий ріпак.

Поділися:

Добавить комментарий