Полтавські школи готові  до нового навчального року

Полтавські школи готові до нового навчального року

Останні теплі літні дні для освітян та школярів особливо відповідальні. У приміщеннях та на територіях освітніх закладів кипить робота, а вже зовсім скоро школи наповняться дітворою.

На Полтавщині розпочнеться навчальний процес у 617 школах

У новому навчальному році в рамках освітньої реформи стартує ряд змін. Зокрема відтепер першокласників зараховуватимуть до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа чи загальноосвітня. Щоб зменшити кількість ДТП за участю учнів, з 1 вересня учні 1–4 класів повинні будуть носити світловідбивальні жилети. Також з цього року скасована обов’язкова шкільна форма для школярів.
Якщо школа спільно з батьками та учнями прийме рішення, що в закладі є шкільна форма, то вона буде. Якщо ні, то дитина вдягається довільно. Школярі, які досягли 14 років, матимуть право навчатися ввечері. Пройти курс 10,11 та 12 класів можна буде у стислі терміни, але за умови, що рівень знань буде від 7 до 12 балів. Навчатися можна вдома. Наприклад, якщо дитина часто хворіє чи займається в мистецькій чи спортивній школах. Для цього потрібно укласти відповідну угоду, разом з керівництвом школи розробити індивідуальний графік. Оцінюватимуть такого учня двічі на рік.
Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі, а й різні фахівці: психологи, керівники гуртків тощо. До того ж учень певної школи зможе відвідувати окремі уроки чи курси в іншій школі або іншому навчальному закладі. Це відбудеться за умови укладання угод між базовою школою та відповідними установами, що надають освітні послуги. Заняття в музичній чи спортивній секції зараховуватимуться як уроки відповідного шкільного курсу.
Школярі з сіл матимуть більший доступ до ресурсів міських закладів освіти. У випадку, якщо сільська школа налагодить контакти з міською, яка має потужнішу технічно-матеріальну базу, то діти зможуть двічі на місяць відвідувати школу у місті.
Загальна кількість учнів в Полтавській області становитиме 135 тисяч. Освітній процес забезпечуватимуть 13677 педагогічних працівників, що на 1001 працівника більше, ніж у минулому навчальному році.

В області вперше сядуть за парти понад 14 тисяч першокласників

Цього року 14 тисяч 800 першокласників області вперше переступлять пороги своїх навчальних закладів. Загалом реформою Нової української школи (НУШ) буде охоплено понад 30 тисяч дітей. З них понад 14 тисяч – першокласники, а також усі учні 2-х класів та 4-х пілотних шкіл області.
“Освітні заклади повністю готові до нового навчального року”, – повідомила директор департаменту освіти ОДА Олена Харченко. На оснащення НУШ уряд виділив 44, 5 мільйона гривень. З них 10,5 мільйона спрямують на підготовку вчителів, інша сума – на придбання меблів, дидактичних матеріалів, сучасного обладнання і створення освітнього середовища. У місцевих бюджетах на це передбачено кошти в сумі 67422,8 тисячі гривень, з яких освоєно 20673,6 тисячі. Найбільше коштів залучено у містах Полтава, Кременчук, Миргород, Полтавському, Кременчуцькому, Пирятинському, Зіньківському, Лохвицькому районах та Щербанівській, Глобинській об’єднаних територіальних громадах.
Окрім цього, 53 регіональні тренери-педагоги опанували методики для подальшого впровадження НУШ, 2864 педагоги області завершили навчання та одержали сертифікати, 615 вчителів початкових класів підвищили рівень володіння ігровими та діяльнісними методами навчання на додаткових тренінгах The LEGO Foundation.

У Полтавських школах на фінальній стадії ремонтні роботи з утеплення

До 15 серпня у закладах освіти міста мали завершитися роботи з підготовки до нового опалювального сезону. Згідно з графіками проведена повірка приладів обліку енергоносіїв, перевірка та ремонт газового обладнання, ремонт і ревізія запірної апаратури, фарбування та утеплення трубопроводів, приміщень, перевірка вентиляційних каналів та димоходів.
На офіційному порталі Міністерства освіти і науки повідомили, що цього року також триває активна робота над розвитком антибулінгових програм, вдосконаленням функціонування сфери інклюзивної освіти та переобладнанням усіх вуличних туалетів у сільській місцевості. Вони мають стати теплими та більш приватними. Йдеться про інвестицію в понад 263 мільйони гривень на створення теплих туалетів у школах, де їх досі нема. Обов’язковою вимогою до шкільної вбиральні на всіх рівнях – від молодшої до старшої школи – стане наявність перегородок та дверей у кожній кабінці. Так, це вже враховано у нових нормативних документах у галузі будівництва.
Що цікаво: у 2019 році в Україні має з’явитися інститут освітнього омбудсмена, що захищатиме права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. Для допомоги освітньому омбудсмену працюватиме спеціальна служба, що складатиметься з 15 осіб. Передбачається, що після отримання скарги про порушення прав у сфері освіти служба мусить розглянути її у строк не більш як 1 місяць. Саме за результатами цього розгляду освітній омбудсмен приймає рішення про обгрунтованість чи необгрунтованість скарги та надає письмову відповідь про результати її розгляду.

Підготувала Юлія Хоменко
за даними Полтавської ОДА та матеріалами інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий