Полтавські веслувальники підкорили Сегед

Головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН, мультимедалістки змагань Людмила ЛУЗАН, Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА, тренер Людмили Лузан Микола МАЦАПУРА.

Полтавські веслувальники підкорили Сегед

Веслувальники збірної України завоювали 10 медалей (2 золоті, 3 срібні, 5 бронзових) за підсумками етапу Кубку світу, який відбувся в Сегеді (Угорщина). У Кубку націй українці фінішували другими, набравши 685 очок (на 1-му місці – господарі змагань – збірна Угорщини, в активі якої 1043 залікові бали), повідомила прес-служба Федерації каное України.

Вагомий внесок у загальний результат національної збірної внесли спортсмени, що представляють Полтавщину. Мультимедалісткою етапу стала каноїстка Людмила Лузан, яка завоювала чотири нагороди. Людмила виборола два «золота» в одиночних змаганнях на дистанціях 200 і 500 метрів, і двічі фінішувала третьою на тих же дистанціях у змаганнях каное-двійок, разом із Анастасією Четверіковою. «Срібло» до медальної скарбнички збірної України принесли байдарочниці Марія Кічасова-Скорик та Людмила Кукліновська (байдарка-двійка, 200 м), а «бронзу» – Олег Кухарик, який разом із Дмитром Даниленком фінішував третім у змаганнях байдарок-двійок на дистанції 500 метрів.
Олег мав шанс також напряму «відібратися» на Олімпіаду в Токіо, адже у Сегеді відбулися і фінали європейської олімпійської кваліфікації. Але на дистанції 200 метрів (байдарка-одиночка) Кухарик фінішував, стративши лише 0,49 секунди від ліцензійної зони. Тим не менш боротьба за право виступити на Олімпіаді для нього не завершена. Олег Кухарик продовжить змагатися за ліцензію в спринті на світовому відборі, який відбудеться в Барнаулі.
А ось іще один представник Полтавщини Павло Алтухов своїм супротивникам шансів на Олімпіаду не залишив. Право виступити в Токіо йому давала лише перемога в кваліфікаційному заїзді на 1000 метрів. І він її здобув, випередивши найближчого переслідувача (румуна Константіна Діба) на 2,5 секунди.
«Не передати словами, що означає для мене ця перемога, не передати словами, як важко мені вона далася. Я дуже радий. Все було важким. Кожний день був маленьким кроком до мети… Роки тривав шлях до цієї перемоги. Крок за кроком, невдача за невдачею. І ось нарешті я зробив те, що хотів, те, що мав зробити. Це мій успіх, і я його заслужив!» – зазначив Алтухов у коментарі прес-службі ФКУ.
Бажаємо Павлу й усім нашим спортсменам, які вибороли право представляти Україну на Олімпіаді в Токіо, а також і тим, хто ще бореться за це право, удачі в наступних змаганнях і, звісно, перемоги на Олімпіаді.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий