Полтавські веслувальники підкорили Сегед

Головний тренер збірної України Юрій ЧЕБАН, мультимедалістки змагань Людмила ЛУЗАН, Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА, тренер Людмили Лузан Микола МАЦАПУРА.

Веслувальники збірної України завоювали 10 медалей (2 золоті, 3 срібні, 5 бронзових) за підсумками етапу Кубку світу, який відбувся в Сегеді (Угорщина). У Кубку націй українці фінішували другими, набравши 685 очок (на 1-му місці – господарі змагань – збірна Угорщини, в активі якої 1043 залікові бали), повідомила прес-служба Федерації каное України.

Вагомий внесок у загальний результат національної збірної внесли спортсмени, що представляють Полтавщину. Мультимедалісткою етапу стала каноїстка Людмила Лузан, яка завоювала чотири нагороди. Людмила виборола два «золота» в одиночних змаганнях на дистанціях 200 і 500 метрів, і двічі фінішувала третьою на тих же дистанціях у змаганнях каное-двійок, разом із Анастасією Четверіковою. «Срібло» до медальної скарбнички збірної України принесли байдарочниці Марія Кічасова-Скорик та Людмила Кукліновська (байдарка-двійка, 200 м), а «бронзу» – Олег Кухарик, який разом із Дмитром Даниленком фінішував третім у змаганнях байдарок-двійок на дистанції 500 метрів.
Олег мав шанс також напряму «відібратися» на Олімпіаду в Токіо, адже у Сегеді відбулися і фінали європейської олімпійської кваліфікації. Але на дистанції 200 метрів (байдарка-одиночка) Кухарик фінішував, стративши лише 0,49 секунди від ліцензійної зони. Тим не менш боротьба за право виступити на Олімпіаді для нього не завершена. Олег Кухарик продовжить змагатися за ліцензію в спринті на світовому відборі, який відбудеться в Барнаулі.
А ось іще один представник Полтавщини Павло Алтухов своїм супротивникам шансів на Олімпіаду не залишив. Право виступити в Токіо йому давала лише перемога в кваліфікаційному заїзді на 1000 метрів. І він її здобув, випередивши найближчого переслідувача (румуна Константіна Діба) на 2,5 секунди.
«Не передати словами, що означає для мене ця перемога, не передати словами, як важко мені вона далася. Я дуже радий. Все було важким. Кожний день був маленьким кроком до мети… Роки тривав шлях до цієї перемоги. Крок за кроком, невдача за невдачею. І ось нарешті я зробив те, що хотів, те, що мав зробити. Це мій успіх, і я його заслужив!» – зазначив Алтухов у коментарі прес-службі ФКУ.
Бажаємо Павлу й усім нашим спортсменам, які вибороли право представляти Україну на Олімпіаді в Токіо, а також і тим, хто ще бореться за це право, удачі в наступних змаганнях і, звісно, перемоги на Олімпіаді.