Полтавський «екобус»  уже понад 8 місяців збирає  небезпечні відходи

Полтавський «екобус» уже понад 8 місяців збирає небезпечні відходи

Як відомо, в Полтаві ніколи не існувало системи централізованого збирання та утилізації небезпечних відходів. Гостру проблему, на яку протягом останніх 10 років ніхто не звертав  уваги, зараз вирішує команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»

Небезпека оточує людину повсюди – прикро, але це факт. Інколи вона чатує на неї, здавалося б, у найнесподіваніших місцях.

Саме так протягом 2008–2018 років було і в Полтаві, коли люмінесцентні лампи, батарейки й градусники мешканці викидали разом зі звичайним сміттям. Далі їх перевозили на звалище, звідки отруйні складові через ґрунт і воду поверталися назад, згубно впливаючи на здоров’я мешканців міста.
Поклади небезпечних відходів усе збільшувалися й збільшувалися, однак за вирішення масштабної проблеми ніхто й не думав братися. Лише минулого року з ініціативи членів «Рідного міста», заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка та керівника КАТП-1628 Тараса Бойка, було придбано спеціальний автомобіль – «Екобус».
– Коли ми думали над найефективнішим методом збирання небезпечних відходів, зважували багато чинників, – говорить Олексій Чепурко. – І насамперед – необхідність максимально щільно охопити всю територію міста, створити просту й зручну для людей систему. «Екобус» якраз і став оптимальним варіантом очищення Полтави, а отже, й збереження здоров’я полтавців.
Тарас Бойко розповідає:
– «Екобус» діє на регулярній основі. Щомісяця ми складаємо й оприлюднюємо через ЗМІ графік руху, спираючись, передусім, на побажання самих полтавців. Тобто де їм буде зручніше здати відходи – туди «екобус» і приїде. Так само коригуємо й час. Загалом кажучи, досвід цих 8 місяців, протягом яких він курсує, довів незамінність «екобуса» у вирішенні багатолітньої проблеми. Він уже зібрав 5 тонн батарейок, 21 тис. 753 шт. люмінесцентних ламп, 842 шт. термометрів. Але організоване збирання небезпечних відходів – це лише половина процесу. Ми вперше в історії Полтави почали відправляти ці відходи на переробку. Тут були складнощі. Якщо ртутні лампи переробляють у Львові, то за батарейки в Україні ніхто не брався. Тому довелося вести пошуки, доки не знайшли підприємство в сусідній Румунії. Таким чином, небезпечні відходи більше в Полтаві не залишаються.
На час карантину роботу «екобуса» було тимчасово призупинено. Наразі її знову відновлено. У червні «Екобус» працюватиме з 11.00 до 18.30 за таким графіком:
12.06 – Магазин «Меблевий майстер» (вул. Овочева, 5).
15.06 – Магазин «Хуторок» (вул. Гожулянська, 26).
16.06 – Будинок культури (с. Івонченці).
17.06 – Компанія «СтарЛайн» (вул. Європейська, 66).
18.06 – Магазин «Фуршет» (вул. Європейська, 185).
19.06 – «Екомаркет» (вул. Великотирнівська, 35/2).
22.06 – «Універсам Полтава» (вул. 23 вересня).
23.06 – Магазин «Салтівський» (с. Червоний Шлях).
24.06 – Магазин «12 вольт» (вул. Мазепи, 17).
25.06 – «АТБ-Маркет» (вул. Героїв Сталінграда, 30).
26.06 – «МаркетОПТ» (вул. Дмитра Коряка, 3).
30.06 – Кінцева зупинка (с. Климівка).
Полтавці можуть організовано здати небезпечні відходи в зручному місці, подбавши про чистоту Полтави та своє здоров’я. А з графіком роботи «екобуса» можна ознайомитися на сайті КАТП-1628 https://katp.pl.ua/ або на його сторінці в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/KATP1628
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Вирішення проблеми небезпечних побутових відходів – справа стратегічної важливості, адже мова йде про здоров’я людей. Наразі вперше у Полтаві до неї було застосовано централізований, сучасний підхід. Добре діло зробили. Наше місто гідне того, щоб до нього ставилися по-господарськи.

Денис КОМПАНІЄЦЬ,
журналіст.

Добавить комментарий