Полтавській школі мужності – 80

Полтавській школі мужності – 80

Наприкінці червня колишньому Полтавському вищому зенітному ракетному командному червонопрапорному училищу ім. М.В.Ватутіна (ПВЗРКУ) виповнилося 80 років. За роки своєї діяльності воно підготувало понад 17 тисяч офіцерів, з яких понад 12 тисяч спеціалістів зенітної артилерії і понад 5 тисяч – наземної артилерії. Частина з них і досі несе службу в Збройних силах України. На урочистості з нагоди 80-річчя ПВЗРКУ прибули з усіх куточків України його випускники, ветерани, представники міської влади, делегація від Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. На адресу учасників зібрання надійшло чимало вітальних листівок та телеграм.
Історія навчального закладу почалася грізного 1941 року в Дніпропетровську. В 1957 році артилерійське училище отримало постійну прописку в Полтаві. Заклад не раз змінював свою назву і структуру. Згодом його перетворили в Полтавське зенітне артилерійське командне червонопрапорне училище, а у 1973 році – Полтавське вище зенітне ракетне училище ім. М.Ватутіна. У 1995 році училище розформували, а всі напрацювання були передані його правонаступнику – Харківському національному університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба. Бойовий прапор училища нині знаходиться у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Начальник училища у 1993– 1995 роках, полковник Микола Бондаренко наголосив у вітальному слові, що серед випускників ПВЗРКУ – 10 Героїв Радянського Союзу, військові керівники вищого рангу, командувачі видами та родами військ, командувачі військами ППО оперативних військових командувань, начальники центральних та територіальних органів військового управління. Тож не даремно полтавський військовий виш назвали школою мужності.
У 2013 році у Полтаві створили Спілку ветеранів і випускників ПВЗРКУ ім. М.Ватутіна, а в 2015 році – музей училища. На його сайті можна ознайомитися з історією військового вишу. Ветерани закладу продовжують опікуватися військовослужбовцями та їхніми родинами, беруть участь у заходах, присвячених патріотичному вихованню молоді. Цьогоріч вони підготували зустріч випускників закладу, короткометражний фільм про його історію, який демонструвався на місцевих телеканалах, тематичні екскурсії для учнів та студентів навчальних закладів музеєм училища.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий