Полтавський вересень – під знаком "Ене

Полтавський вересень – під знаком «Ене

Наприкінці минулого тижня обидва полтавських театри відкрили свої нові сезони: уже 83-й розпочався у гоголівців і 81-й – у лялькарів. На обох сценах 7 вересня показували «Енеїду». І то не випадково: полтавці тим самим вшанували свого видатного земляка І.П. Котляревського напередодні 249-го дня народження письменника і його славну героїчну поему, адже нині виповнюється 220 років від часу першої публікації «Енеїди».

У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя святкове дійство розпочалося із вручення премії Полтавської обласної ради імені Івана Котляревського. Її цьогорічними лауреатами стали: у номінації «Театральна діяльність» – Ірина Кліменченко, головний художник Полтавського обласного музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя; у номінації «Музично-пісенна творчість» – Григорій Левченко, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України, композитор, професор, керівник українського народного хору «Калина» Полтавського педагогічного університету імені В.Г. Короленка; у номінації «Поетичний твір» – Наталія Баклай, член Національної спілки письменників України; у номінації «Медіа-проект» – Віктор Вергунов, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України. Когорта акторів обох театрів, працівників бібліотечної системи, літераторів, викладачів одержала грамоти обласної ради та облдержадміністрації, а колектив природничого факультету педуніверситету – подяку обласної ради. Вручили відзнаки заступник голови облдержадміністрації Микола Білоконь і голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури Сергій Шевчук.
До речі, ще однією нагородою для шанованого полтавцями маестро Григорія Левченка стали палкі й тривалі оплески всіх присутніх у залі.
Рядками з «Енеїди» Івана Котляревського «Де общеє добро в упадку, / Забудь отця, забудь і матку, / Лети повинность ісправлять…» почав і свій виступ доктор філологічних наук, професор, письменник, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Микола Степаненко, наголосивши, що вони актуальні й сьогодні, бо на сході нашої держави точиться кровопролитна російсько-українська війна, де гинуть наші герої. Про письменника-земляка, про рідну українську мову й літературу, про нашу віру й національну ідею, про епоху Котляревського і його поему та його творчість, як завжди, глибоко й цікаво говорив промовець.
Відразу по тому всі присутні стали першими глядачами нової «Енеїди» – це вже третє у часі її втілення на сцені гоголівського театру. І всі три вистави мають помітні власні акценти.
– У цьому втіленні «Енеїди» ми вирішили повторити жанр, який обрав Іван Петрович Котляревський, а він написав свою поему в жанрі бурлеску, і тому ця постановка – це музичний бурлеск, весела, легка комедія, – розповів журналістам режисер театру, заслужений діяч мистецтв України, постановник вистави Владислав Шевченко.
Дійство, безперечно, яскраве, видовищне, динамічне, музично наповнене, а яка з «Енеїд» найцікавіша і найприйнятніша на нашій сцені – то вирішувати глядачам.
У Полтавському академічному обласному театрі ляльок показали «Енеїду», яку давно полюбили і діти, й дорослі глядачі. Виставі вже двадцять років, її постановку здійснив заслужений артист України Анатолій Поляк, а режисером «капітального поновлення» стала заступник директора з творчої діяльності, заслужена артистка України Анжеліка Остапенко.
Театральний вересень під знаком «Енеїди» розпочав новий сезон, і попереду чимало незабутніх зустрічей та відкриттів.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий