Полтавським лісосмугам обіцяють «друге життя»

Полтавським лісосмугам обіцяють «друге життя»

В області стартує пілотний проект з відродження лісосмуг. Його планує реалізувати громадська організація «Еколтава» у співпраці з благодійним фондом Peli can live та командою проекту «Лісосмуги життя». Мета проекту – допомогти громадам впроваджувати екологічні рішення та ставати природоорієнтованими.
Спочатку проект реалізовуватимуть в одній полтавській громаді, яку оберуть шляхом конкурсного відбору вже найближчим часом. Потім проведуть дослідження стану лісосмуг і на його основі розроблять план відновлення штучних насаджень. Тоді, спільно з органами влади громади-переможниці, почнеться пошук коштів на реалізацію плану. «Лісосмуги, які є важливим компонентом екосистем, на жаль, зараз часто знаходяться в неналежному стані. Лісові полезахисні насадження занедбані, забуті, а то й винищені. Багато років вони були практично бездоглядними та нічийними, тому зараз Україна повинна пройти весь шлях упорядкування цих земельних ділянок. Спочатку реалізуємо перший «стартовий» проект. Потому, вже керуючись набутим досвідом, хочемо розробити рекомендації для інших громад. Можливо, вони б також хотіли відродити на своїй території лісові полезахисні насадження. Розробимо інформаційні матеріали, простий та доступний інструментарій втілення подібних проектів. І тоді кожна громада зможе, докладаючи мінімальних зусиль, реалізувати його і в себе», – говорять члени ГО «Еколтава».
Перший етап відбору тривав до середини лютого. Охочі взяти участь мали пройти анкетування, подати заявки та очікувати рішення відбіркової комісії. Наразі заявки на участь у конкурсі подали 8 ОТГ області. Організатори закликали громади-учасниці звернути увагу ще й на те, що одним із перших кроків на шляху до реалізації задуманого стане інвентаризація лісосмуг для визначення їх площі та надання відповідного статусу землекористування.
Поки тривав конкурс, команда проекту «Лісосмуги життя» оголосила фотоконкурс на кращу світлину зимових лісосмуг. Фотографи, які поділилися у соціальних мережах своїми роботами, отримали подарунки. Деякі світлини публікуємо для читачів «Зорі Полтавщини».
Проект реалізується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.

За матеріалами ГО «Еколтава».

Поділися:

Добавить комментарий