Надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні–березні 2019 року

Полтавським підприємцям не вистачає працівників з власним інструментом

Рівень безробіття на Полтавщині зменшується, розповіли в обласному центрі зайнятості. Так, протягом шести останніх місяців послугами служби скористалися 39,5 тисячі безробітних, що на 5,1 тисячі, або 11,4 відсотка, менше, ніж за той же період 2018 року.
За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 31 тисяча людей. У тому числі 15,9 тисячі осіб, або 51,3 відсотка, працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного. А 22 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для заняття підприємницькою діяльністю (за січень–липень 2018 року – 20 осіб).
Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла проти січня–липня 2018 року на 6,3 відсотка – до 7,2 тисячі. База вільних робочих місць збільшилась на 11,6 відсотка – до 51,2 тисячі вакансій.
На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 587 безробітних (торік за такий самий період – 577 осіб), з яких 223 особи недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 364 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва. Ще 10,4 тисячі безробітних вирішили заробити на громадських і тимчасових роботах. Найпоширенішими видами громадських робіт залишаються екологічний захист навколишнього середовища, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, інформування населення про субсидії, благоустрій, роботи із соціально вразливими верствами населення. Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи сучасним вимогам роботодавців за направленням обласної служби зайнятості 5,7 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,8 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство» отримали 119 осіб.
У регіональній службі зайнятості станом на
1 серпня на обліку перебувало 14,7 тисячі безробітних. З них 12,3 тисячі осіб отримували допомогу по безробіттю. Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 серпня поточного року, у порівнянні з відповідною датою минулого, становила 4,1 тисячі одиниць. У базі даних служби зайнятості також містилася інформація про
2,3 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
За професійними групами переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування, складання обладнання та машин (понад 17 відсотків), представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також держслужбовці, керівники, менеджери.
Найбільшим попитом на ринку праці користуються кваліфіковані робітники з інструментом (26,4 відсотка), робітники з обслуговування та експлуатації устаткування та машин (17,5 відсотка).

Інформація підготовлена за даними  Полтавського обласного центру зайнятості.

Поділися:

Добавить комментарий