Полуничні хіти: консервуємо улюблену ягоду

Полуничні хіти: консервуємо улюблену ягоду

Із солодкої ароматної полуниці господині варять заготовки на зиму частіше, ніж з інших ягід та фруктів. Це пояснюється передусім надзвичайним смаком яскравої ягоди, який вона не втрачає і після переробки. Варення, джеми, желе – полуничні десерти надають особливості будь-якому чаюванню. Цілі ягоди – відмінна начинка для пирогів, оздоба для тортів.

Варення густе

2 кілограми стиглої полуниці, 600 мілілітрів води, 2,4 кілограма цукру.
Закип’ятіть воду, поступово всипте цукор і зваріть густий в’язкий сироп. Полуницю помийте, почекайте, поки стече вода, і залийте сиропом. Накрийте посудину з полуницею рушником і залиште на 4 години, щоб ягоди пустили сік. Потім поставте на вогонь, доведіть до кипіння і, зменшивши вогонь, варіть масу, постійно помішуючи, протягом півгодини.
Зніміть посудину з варенням із плити й залиште настоюватися упродовж 2 годин. Знову поставте на вогонь і варіть, помішуючи, іще протягом півгодини. Гаряче варення розфасуйте в банки, закатайте кришками.

Варення ароматне

2 кілограми полуниці, 0,5 кілограма цукру.
Полуницю засипте цукром і залиште на 10 годин, щоб пустила сік. Розкладіть полуницю в півлітрові банки, залийте соком. Накрийте банки кришками і стерилізуйте протягом 10 хвилин на маленькому вогні. Закатайте.

Варення освіжаюче

1 кілограм полуниці, 800 грамів цукру, 10 листочків м’яти, 50 мілілітрів соку лимона.
Помиту полуницю засипте цукром і залиште на 3 години. Поставте на вогонь, доведіть до кипіння і додайте листочки м’яти. Варіть на повільному вогні протягом 10 хвилин. Наприкінці влийте свіжовичавлений сік лимона.
Розкладіть готове варення у півлітрові баночки, закатайте кришками.

Компот класичний

1 кілограм полуниці. Для сиропу: 1 літр води, 0,3 – 0,5 кілограма цукру.
Ягоди обдайте окропом і укладіть у банки «по плічка». Залийте киплячим цукровим сиропом.Через 6 хвилин сироп злийте, доведіть до кипіння і знову залийте полуницю в банках так, щоб сироп злегка пролився через краї горлечка. Закатайте банки кришками, переверніть догори дном і залиште до повного охолодження.

Компот із ревенем
(кисло-солодкий)

320 грамів полуниці, 540 грамів стебел ревеню (червоного чи зеленого), 510 грамів цукру, 1,5 літра води.
Очищені й порізані невеликими шматочками стебла ревеню покладіть у друшляк і пробланшуйте кілька хвилин в окропі. З цукру і води зваріть сироп.
Покладіть у трилітрову банку ягоди і ревінь. Залийте гарячим сиропом і поставте в ємність з водою для стерилізації. Стерилізуйте 15 хвилин. Закатайте, поставте банку догори дном, вкутайте рушником, залиште до повного остигання.

Желе

2 кілограми повністю достиглої полуниці, 1,5 кілограма цукру, 40 грамів швидкорозчинного желатину.
Помиту полуницю перекладіть у каструлю, додайте цукор і варіть на маленькому вогні протягом 10 – 15 хвилин, до утворення сиропу.
Використовуючи кухонний комбайн чи блендер, переробіть ягідну масу до однорідного стану, знову проваріть на маленькому вогні близько 10 хвилин.
Желатин залийте гарячою водою (але не окропом!) і ретельно розмішайте протягом кількох хвилин ложкою, щоб усі кристалики розчинилися.
Розчинений желатин влийте до полуничної маси, перемішайте й відразу ж зніміть каструлю з вогню. Гаряче желе розфасуйте в банки, закатайте кришками.

Конфітюр

1 кілограм полуниці, 0,5 кілограма цукру, 80 мілілітрів лікеру, 1 лимон.
Гострим ножем зніміть з лимона цедру і наріжте її тонкими смужками. Вичавіть з лимона сік.
Полуницю поріжте на дрібні шматочки, перекладіть у каструлю, додайте цукор, подрібнену цедру. Влийте сік лимона. Поставте каструлю з полуницею на повільний вогонь і доведіть до кипіння. Варіть, постійно помішуючи, протягом 3 хвилин. Влийте в полуничну масу лікер, перемішайте. Розлийте гарячий конфітюр у банки й відразу закатайте.

Поділися:

Добавить комментарий