Інформаційний кур’єр

Помідори, які не підведуть

Якщо у вас немає можливості вирощувати розсаду помідорів на підвіконні, то раджу сіяти прямо в парник 1–5 квітня. За день до посіву насіння треба протруїти в розчині марганцівки протягом 30–40 хвилин, а потім помістіть його в теплу воду на добу. Сіяти треба на глибину 0,5–1 см з відстанню між насінням 1 см, а між рядами – 3–5 см. У відкритий грунт розсаду слід висаджувати 10–15 травня. У парнику треба слідкувати за вологістю грунту, вчасно відкривати та прикривати плівку.
Значну роль відіграють і сорти. Пораджу виростити вітчизняній ранньостиглий низькорослий сорт Дарина (він може плодоносити до заморозків). Кущі висотою 40–50 см, рослини практично не потребують пасинкування і підв’язування. Плоди яскраво-червоні, міцні, масою 130– 160 г, округлої форми, мають гарні смакові якості, підходять як для вживання у свіжому вигляді, так і для приготування соку. А завдяки хорошій щільності сорт підійде і для продажу.
Серед ранньостиглих томатів хочу відзначити також Метелицю, Ступицький, Альонушку, Елегант, Слайдер, Ізгой, Цукрову сливку і Бурковський ранній. Надзвичайно оригінальним сортом, що здивував цікавим поєднанням кольору і смаку, виявився Ідеальний Гном. Кущ висотою 90 см. Плоди жовто-зелені, округлі, масою 140–160 г. Вони перевищують на смак і солодкість багато томатів з червоним забарвленням. Плоди містять значно більше каротину і не викликають алергічних реакцій. Завдяки хорошій щільності та чудовим смаковим якостям вони підходять для цільноплідного консервування та засолювання. Урожайність досить висока – до 9 кг з куща.
Порадували також жовто- та помаранчево-плідні сорти Пальміра, Мідас, Вогонь любові, Амана оранжевий, Золото Іліні, Хугс, Персик оранжевий. Серед рожевоплідних хочу відзначити сорт Мексика, один з найбільш урожайних минулого сезону. Кущ високорослий (до 2 м), міцний. Плоди малинові, вагою до 1 кг. У кетязі їх по 7–9 штук. Урожай з куща в цьому році склав до 15 кг.
Порадували урожаєм і такі сорти, як Джерсі-гігант, Зелений доктор, Сосулька рожева, Польське яйце, Брутус, Церква, Корейський довгоплідний і Гігант Жар. А усім, хто ще не визначився, які помідори вирощувати, хочу порадити сорт Малинова Імперія. Плоди великі, вагою до 250 г (а на першому кетязі часто бувають і до 400 г), дуже красиві, малонасінні, щільні й важкі, рожевого кольору, округло-серцеподібної форми. Смакові і засолювальні якості томатів заслуговують найвищих оцінок. До переваг сорту зараховую також його високу врожайність (до 15 кг з куща за сезон). Родить до заморозків, навіть останні плоди дуже соковиті й солодкі. Сорт лежкий, транспортабельний, стійкий до фітофторозу і кореневої гнилі. Томати підходять для консервування, в банці не розтріскуються.
Цього року вдалося зібрати велику кількість насіння цього сорту, тому хочеться допомогти читачам газети. Я готовий поділитися насінням сорту Малинова Імперія і вислати безкоштовно всім охочим. Єдине прохання – вкладайте в лист конверт зі зворотною адресою.
Руслан ДУХОВ.
Вул.Тюркіна,41,
с.Мишурин Ріг,
Кам’янський район,
Дніпропетровська обл.
51610, www.pomidorki.com.ua

Поділися:

Добавить комментарий