Поминання спочилих воїнів

Історія Православної Церкви засвідчує, що в усі віки в ній по-особливому шанували воїнів, які загинули на полі бою за рідну землю. 9 травня в кожному українському храмі лунатимуть молитви за упокій душ солдатів, полеглих на фронтах Другої світової війни, та всіх жертв воєнного лихоліття.
Молитва за загиблих захисників Вітчизни є священним обов’язком кожного християнина. У ній – і вияв нашої найвищої шани до подвигу тих, хто не пожалів свого життя, боронячи рідну землю від ворожої навали, і єдино можлива наша турбота про спочилих на Небесах.
“Зі святими упокой, Христе, душі спочилих рабів Твоїх там, де немає ні недуги, ні журби, ні зітхання, але життя безкінечне!” – звучатиме цього дня у храмах. Священики звершуватимуть заупокійні літії, парафіяни молитовно згадуватимуть і родичів, життя яких обірвала війна, і всіх відомих і “безіменних” загиблих героїв, запалять свічки за спокій їхніх душ.
Панахиди правитимуться також біля пам’ятників полеглим захисникам Батьківщини. Схиливши голови біля постаментів, ми, як і перед іконами в храмі, маємо пам’ятати, що солдати Другої світової війни пожертвували своїми життями заради всіх прийдешніх поколінь і кожного з нас.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий