Поминання загиблих воїнів

Радянська традиція вшанування пам’яті воїнів-визволителів винятково в ідеологічному руслі впевнено відходить у минуле. Тепер біля Вічного вогню ми все частіше замислюємося і про Вічне Життя мільйонів загиблих у Другій світовій війні бійців. Просимо в Господа для них Царства Небесного.

9 Травня, в День Перемоги, в Україні проходять поминальні богослужіння за полеглими в ті страшні роки, коли нашим прадідам випало рятувати світ від фашистської чуми й вони не жаліли свого життя заради звільнення рідної землі від ворога. Священики відправляють поминальні молебні й біля пам’ятників героям-визволителям, й у храмах.
Поряд із людьми поважного віку, які приходять пом’янути втрачених на фронтах Другої світової війни рідних, сьогодні багато молоді. Родинами, з маленькими дітьми, молоді люди приєднуються до пам’ятних заходів за покликом серця. Це вже прикмета останніх років, у які Україні довелося зазнати гірких втрат у війні на Донбасі. Свіжа кривава рана розворушила, роз’ятрила і той біль нашого народу, про який сучасні покоління знають переважно з підручників історії.
Після поминання загиблих воїнів і померлих ветеранів Другої світової війни духовенство та віряни підносять молитви за упокій душ полеглих бійців АТО й цивільних жертв війни на Донбасі.
Звучать цього дня також молитви за живих захисників Батьківщини всіх поколінь, за людей, які вимушено залишили свої домівки, рятуючись від війни. Віряни всіх конфесій об’єднуються в молитві за мир в Україні.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий