Поминання загиблих захисників України

Поминання загиблих захисників України

29 серпня, у восьму річницю Іловайської трагедії, яка стала нашою першою незагойною раною після підступного нападу Росії на Україну, в храмах підноситимуть молитви за упокій душ загиблих захисників Батьківщини.

День пам’яті захисників України відзначається з 2019 року. На громадських заходах символом скорботи за загиблими бійцями стали квіти-соняхи, оскільки з Іловайського котла наші Герої виходили в кінці серпня 2014 року через соняшникові поля. Попри досягнуті домовленості, рашисти почали розстріл “зеленого коридору”. 366 українських воїнів загинули, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили у полон. 29 серпня увійшло в історію як найтрагічніший день для наших бійців за весь час проведення АТО/ООС.
У храмах рідні полеглих Героїв та побратими ставлять свічки за упокій їхніх душ. Духовенство відправляє панахиду. Звучить нагадування про те, що жертовність захисників Батьківщини стала їхнім шляхом до святості, бо ж, як сказано у Євангелії: «Ніхто більшої любові не має над ту, Як хто душу свою поклав би за друзів своїх». (Євангеліє, Ів. 15:13). Наші ж Герої тіло й душу віддали за державу, за нас.
Молимося, щоб царствували у небесних обителях праведні душі нашого полеглого Світлого Воїнства, яке вже вісім років боронить Україну від рашистського мордору.

Підготувала Вікторія СЕРГІЄНКО.

Добавить комментарий