Понад 40 компаній з усіх куточків України представили свою продукцію на щорічній виставці "Нафта. Газ. Сервіс-2020"

Понад 40 компаній з усіх куточків України представили свою продукцію на щорічній виставці «Нафта. Газ. Сервіс-2020»

Однією з низки масштабних подій області у галузі нафтогазовидобування є традиційна щорічна виставка «Нафта. Газ. Сервіс-2020». Днями вона пройшла у виставковій залі Полтавського міського будинку культури. Як завжди, в експозиції представили широкий спектр обладнання, матеріалів і технологій для розвідки, буріння, видобутку, переробки, транспортування та зберігання вуглеводнів. А також системи безпеки, контролю, обліку енергоносіїв, інноваційні проекти тощо. Окрім спеціалізованої виставки, учасники мали змогу взяти участь у науково-практичних семінарах.

Цьогоріч цікаві експозиції підготували понад 40 провідних вітчизняних компаній з Києва, Харкова, Чернігова, Дніпра та Івано-Франківська. Також захід відвідали представники Міністерства енергетики та захисту довкілля України, науково-технічних закладів, спеціалісти видобувних компаній. Головними темами, які обговорювалися на виставці, стали енергетична безпека держави, реалії та перспективи залучення інвестицій у нафтовій та екологічній галузі, новітні проекти з переробки відходів та загальні перспективи розвитку нафтовидобувної галузі, зокрема в рамках виконання програми видобутку газу «20/20».
«Для Полтавщини нафтогазовидобувна, аграрна сфери та промисловість є ключовими напрямками, які допоможуть розвивати наш край та загалом підіймати Україну», – наголосив у своєму виступі народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Олексій Мовчан. Готовність зміцнювати і розвивати ділові зв’язки між нашою країною та державами арабського світу висловив президент Українсько-арабської ділової ради шейх Емуд Абу-Алруб. Зацікавилися українською нафтогазовидобувною сферою і колеги з КНР. Наразі вони налагоджують співпрацю з українськими партнерами, адже такі виставки є найкращими комунікативними майданчиками. «Актуальними залишаються питання, які нові напрямки варто освоювати сервісним компаніям, яких удосконалень промислу ми нині потребуємо, – сказав перший заступник директора ГПУ «Полтавагазвидобування» Володимир Ткаченко. – Модернізація інфраструктури в «Укргазвидобуванні» та «Полтавагазвидобуванні» – ключові напрямки».
У межах виставки пройшов «круглий стіл» на тему «Розкриття інвестиційного потенціалу Полтавщини». Учасники зібрання обговорили можливості регіону. Також громадська організація «Спілка буровиків України» зібрала на заході керівників підприємств нафтогазовидобувного сектору для обговорення можливості збільшення видобутку вуглеводнів у короткострокові терміни. Як зауважив доктор геологічних наук, представник Інституту геофізики ім. С.І.Суботіна НАН України Сергій Стовба, в рамках виконання програми видобутку газу «20/20» станом на початок року, на перший погляд, вдалося стабілізувати видобуток цього природного ресурсу. Проте за останні роки в шість разів збільшилися витрати газу на власні потреби. Тому фактично нині газу маємо навіть дещо менше, ніж у 2015 році. Таку тенденцію можна пояснити трьома факторами. Спочатку передбачалося, що збільшення видобутку газу йтиме за трьома напрямками – газ щільних колекторів, розробка нових родовищ та покладів та розробка нових наявних родовищ. Насправді на даний момент не вдалося видобути жодного куба газу зі щільних колекторів. Щоб вивести цей перспективний напрямок на належний рівень, потрібно ще мінімум п’ять років. Розробка нових родовищ триває, але з моменту отримання ліцензії до початку робіт також проходить не менше п’яти років, що не дозволяє швидко нарощувати темпи газовидобутку. Станом на минулий рік рівень виснаженості українських родовищ становить понад 80 відсотків. «Наразі потрібно сконцентрувати зусилля не тільки «Укргазвидобування», а й багатьох наукових установ, геологорозвідувальних організацій, бурити нові тестові свердловини і надалі вивчати ці проблеми», – переконаний вчений.
За іншими даними, власного газу Україні має вистачити принаймні на найближчі 16–17 років, зауважив генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» Петро Голуб.
– Наразі 780 мільярдів кубометрів газу можна видобути на території України. Ці запаси вже розвідані. Перспективних ресурсів ще приблизно 800 мільярдів кубометрів. Якщо провести належні геологорозвідувальні роботи, можна наростити ще 826 мільярдів кубометрів газу. А їх має вистачити на 17 років. Звісно, на пошук газу і його видобуток потрібно витратити не один мільярд гривень. Протриматися на власних запасах 33 роки – не надто погана перспектива. До слова, лідируючі у цій галузі країни світу забезпечені газом не більш ніж на півсотню років. Зокрема у Полтавській області нині нараховується 256 мільярдів кубометрів газу. Власного газу і нафти нашій області вистачить на 44 роки. Не варто втратити можливості подальшого розвитку родовищ сланцевого газу.
Виставка відбулася за підтримки Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Полтавської обласної державної адміністрації, ГО «Спілка буровиків України», Полтавського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий