У Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського пройшла інформаційна барахолка «Гараж-SALE». На перший погляд, між розпродажем старих речей і торгівлею людьми немає нічого спільного. Проте в гонитві за останніми віяннями моди ми купуємо продукти невідомих брендів, які нерідко виготовляються в підпільних умовах сучасними невільниками. А любителів екзотичних овочів та фруктів мав би насторожити той факт, що подекуди збирають їх діти-невільники з країн Африки, Азії та Південної Америки. Метою заходу було привернути увагу громадськості до невільницьких умов праці в сучасному глобалізованому світі, зокрема в індустрії краси та моди.
На першому поверсі бібліотеки розгорнули роботу одразу кілька локацій. На одній з них відвідувачі могли ознайомитися з сучасною інсталяцією «Людина НЕ на продаж» та щось придбати на імпровізованій «барахолці». Речі, які не знайшли своїх покупців, передадуть ініціативній групі внутрішньо переміщених осіб «Самодопомога». Таким чином, вони зігріють добротою серця нових мешканців полтавської громади.
Також на захід запросили місцевих виробників продукції, народних майстрів та фермерів, які поділилися своїм досвідом господарювання на батьківщині. Серед них – підприємця з Мачух, який організував фабрику з виробництва шкарпеток, представників полтавських підприємств з виробництва олії, а також спортивні клуби міста. Одна з організаторів заходу, заступниця директора з наукової роботи обласної бібліотеки Надія Влезько, зазначає:
– Інформаційна барахолка стала кульмінацією у реалізації проекту «Людина НЕ на продаж», який проводився Полтавським обласним відділенням бібліотечної асоціації спільно з Полтавською обласною бібліотекою імені
І. П. Котляревського при фінансовій підтримці IREХ Ukraine. Перед цим ми провели три тренінги з протидії торгівлі людьми. Зараз інформуємо відвідувачів, як не потрапити у сучасне рабство. Ми купуємо брендові речі, не знаючи, де вони виготовляються. Варто замислитися, можливо, їх у підвалах шиють дівчата-невільниці 15–17 років, а діти, які збирають в Африці кавові зерна, працюють за їжу, щоб у нас зранку на столі стояло горнятко свіжозвареної кави.
* * *
Для дітей та молоді у стінах бібліотеки пройшли квести, майстер-класи з розпису та оновлення одягу, виготовлення предметів декору для дому, тематичні ігри та кінопоказ. Про те, де в нашому місті можна застосувати корисні знання та знайти роботу, розповіли фахівці обласного молодіжного центру.
Внесли в атмосферу просвітницької події елемент душевності та домашнього тепла народні майстрині. Вони показали власноруч зроблені ляльки, які, можливо, змотивують когось з відвідувачів незабаром відкрити і власну справу. Як би там не було, а хоч трохи вплинути на ситуацію з трудовим рабством може кожен. Для цього потрібно частіше робити ревізію гардеробу й обмежити себе у не надто потрібних обновках, з явно підробленими лейблами відомих брендів, а також намагатися споживати продукцію місцевих виробників.
Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”
Вам також може сподобатись
ІСНУЄ ДВА СПОСОБИ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗРАХУНКУ МАЙБУТНЬОЇ ПЕНСІЇ
Нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання: від чого залежить розмір страхової виплати
НАГАДУЄМО АДРЕСИ ТА ТЕЛЕФОНИ ПЕНСІЙНИХ УСТАНОВ
Спеціалісти Пенсійного фонду можуть здійснювати виїзні прийоми за місцем проживання або перебування маломобільних громадян
УМОВИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПО ТИМЧАСОВІЙ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ