Інформаційний кур’єр

Порядок виплати житлових субсидій у квітні поточного року

В області житлові субсидії одержують 168,7 тисячі сімей. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та органами соціального захисту населення вжито заходів з тим, щоб нарахування житлових субсидій були проведені вчасно і без звернення громадян.
Нині управліннями соцзахисту населення проведено нарахування житлових субсидій за березень 2020 року.
Кошти, необхідні для фінансування субсидій у квітні поточного року, замовлено в повному обсязі.
Виплата житлових субсидій за березень поточного року буде проведена через банківські установи орієнтовно з 3–6 квітня (88 тисяч сімей), через пошту – з 4 по 25 квітня відповідно до встановлених дат отримання соціальних виплат (67 тисяч сімей).
При отриманні субсидій у безготівковій формі (13,7 тисячі сімей) належні кошти субсидій за березень будуть перераховані надавачам послуг через Ощадбанк до 18 квітня. Про суми, які необхідно сплатити самостійно по кожній послузі, Ощадбанком буде направлено СМС-повідомлення.
Звертаємо увагу на те, що заяву про призначення житлової субсидії разом з декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, можна подати в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України (житлова субсидія – https://subsidii.mlsp.gov.ua/) або через інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Заява про призначення житлової субсидії разом з декларацією також можуть бути надіслані на адресу територіального управління соціального захисту населення поштою.
Одночасно інформуємо, що на засіданні Уряду 25 березня 2020 року прийнято постанову, яка суттєво посилює програму житлових субсидій та соціальну підтримку найменш захищених категорій громадян в умовах карантину.
Рішенням Уряду, зокрема, збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію. Це зроблено у зв’язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома і відповідно зростає споживання цих послуг.
Крім того, з 1 травня 2020 року призначення житлових субсидій всім сім’ям, які отримували субсидію в опалювальний період 2019/2020 року, буде проведено автоматично без додаткових звернень громадян.
При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту соціального захисту
населення ОДА

Поділися:

Добавить комментарий