Посилюється контроль  за перевізниками

Посилюється контроль за перевізниками

Після кількох страшних резонансних ДТП, що сталися в нашій країні за участю мікроавтобусів (лише за один день у Миколаївській області загинули 5 людей, у Житомирській – 10), посилилися перевірки на автостанціях і шляхах додержання перевізниками правил дорожнього руху і перевезення пасажирів.

Проблеми безпеки на дорогах Полтавщини обговорили нещодавно в обласній державній адміністрації. Обмінялися думками, отримали доручення представники Національної поліції, Укртрансбезпеки, Служби автомобільних доріг, Агенції регіональних доріг у Полтавській області, управління Держпраці та інших причетних структур.
– Ми надали доручення Службі автомобільних доріг, щоб відпрацювала з підрядними організаціями ті ділянки доріг, де відбуваються ремонтні роботи. У межах Полтавської області мають бути встановлені світлові попереджувальні знаки для водіїв, аби вони бачили, що на дорозі ремонт. Обговорили й те, що необхідно перевіряти регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення, щоб можна було чітко розуміти, чи є у водіїв на маршрутах відповідні документи. Також перевірятиметься стан здоров’я водіїв. На жаль, трапляються аварії через те, що водії виїздять на маршрути у стані алкогольного сп’яніння, не маючи документів, дозволів. Обговорили і стан аварійності. Потрібно зробити розмітку, додаткове освітлення. Тобто ми виділили всі пріоритетні напрямки, які потрібно опрацювати з цього питання. Головне – це зменшити кількість ДТП, – відзначив перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький.
На Полтавщині потрібно облаштувати майданчики для габаритно-вагового контролю автотранспорту і їх відстою у денний час, адже рух великовагового транспорту при температурі повітря плюс 28 градусів і вище обмежений. Поки що такі діють у Пирятинському і Кобеляцькому районах.
Перевіряється матеріально-технічна база перевізників, законність роботи працівників, проходження водіями медоглядів тощо.
– Через численні скарги від пасажирів на перевірки автобусів, зупинки в спеку на дорогах перевіряти регулярних перевізників доцільно на автостанціях, – зауважив виконуючий обов’язки директора управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець.
Планується встановити на узбіччях біг-борди з соціальною рекламою, яка інформуватиме про наслідки порушення правил дорожнього руху. Поки що зробили лише два біг-борди, цього, безперечно, недостатньо.
Мобільні групи працівників управління Укртрансбезпеки у Полтавській області та Національної поліції днями здійснювали заходи державного контролю одразу в трьох містах – Полтаві, Лубнах та Кременчуці.
Найбільша увага приділяється дотриманню законодавства при здійсненні перевезень пасажирів автобусами, відзначили фахівці. Виявлено непоодинокі випадки порушення режиму праці та відпочинку водіями, відправлення у рейс на відстань більше 500 кілометрів одного водія, встановлення додаткових сидінь, блокування виходів сидіннями. Порушення задокументовані, застосовуються передбачені законодавством штрафні санкції. Лише за один день, 25 липня, на дорогах області складено 24 матеріали на порушників.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий