Інформаційний кур’єр

Пожежі в природних екосистемах

Цьогорічної весни в Полтавській області, як і по всій Україні, значно зросла кількість пожеж у природних екосистемах. Порівняно з минулим роком – у 2–3 рази.

Так, лише протягом 23 квітня на території області сталося 5 лісових пожеж. Зокрема горіло 2 рази в лісовому масиві Новосанжарського лісництва ДП «Новосанжарське лісове господарство», поблизу с. Руденківка Новосанжарського району. Внаслідок пожеж вигорів 1 гектар лісової підстилки.
У лісовому масиві Радянського лісництва ДП «Кременчуцьке лісове господарство», поблизу с. Пашенівка Козельщинського району сталося також 2 загорання. Загалом вогонь знищив 8,3 га лісової підстилки.
У лісовому масиві Хорольського лісництва ДП «Лубенське лісове господарство», поблизу с. Бовбасівка Хорольського району згоріло 1 га лісової підстилки та 40 га очерету поблизу лісового масиву.
Усі пожежі ліквідовані зусиллями працівників лісових господарств та підрозділами ДСНС.
Загалом із початку року в Полтавській області зафіксовано 51 лісову пожежу, внаслідок яких вигоріло 8 га верхового лісу та 117 га лісової підстилки.
Крім того, в області виникло 12 торф’яних пожеж, у результаті чого вогнем знищено майже 11 га поверхневих покладів торфу.
На відкритих територіях області з початку року виникло 836 пожеж, які призвели до знищення понад 2 260 га сухої рослинності та очерету.
Тож департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації закликає мешканців області бути відповідальними й не випалювати суху рослинність та очерет на відкритих територіях, адже це часто стає причиною виникнення лісових та торф’яних пожеж, ліквідація яких вимагає значних фізичних і матеріальних затрат.
Нагадуємо, що з метою збереження навколишнього середовища 17 квітня ц. р. був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».
Законом передбачено зміни у притягненні до відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання рослинності або її залишків, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, забруднення повітря тощо. Розміри штрафів зросли у 18 разів.
Зокрема за самовільне випалювання рослинності та її залишків громадяни тепер заплатять від 3 060 до
6 120 грн.
Якщо ці дії вчинять посадові особи, то мусять заплатити від 15 300 до
21 420 грн.
За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян становить від 6 120 до 12 240 грн. Для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії
з правоохоронними органами облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий