Працюємо для того, щоб своєчасно  підтримати та допомогти застрахованим особам  і потерпілим на виробництві!

Працюємо для того, щоб своєчасно підтримати та допомогти застрахованим особам і потерпілим на виробництві!

Щорічно 03 грудня Україна спільно з багатьма прогресивними державами світу відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.
Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) – одна з інституцій, що не з чуток обізнана із проблемами людей, яких нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання позбавили здоров’я. Реалізуючи державну політику в сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, протягом багатьох років Фонд забезпечує соціальний захист застрахованих осіб і потерпілих на виробництві.

На Полтавщині підтримкою та відновленням здоров’я потерпілих на виробництві, відшкодуванням матеріальної шкоди застрахованим особам та членам їх сімей у разі настання певного виду страхового випадку опікується управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління) та його десять відділень.
Станом на 01 листопада 2021 року на обліку у відділеннях управління перебувало 2718 осіб з інвалідністю, з яких: 55 осіб з інвалідністю – І групи, 537 осіб з інвалідністю – ІІ групи та 2126 осіб з інвалідністю – ІІІ групи, а також 2163 – потерпілі на виробництві, що мають ступінь втрати професійної працездатності без інвалідності.
У разі настання страхового випадку застраховані особи, які мають на це право, отримують за рахунок коштів Фонду такі страхові виплати:
– допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності;
– одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;
– щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
– страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні на легшу нижчеоплачувану роботу;
– щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право у разі смерті потерпілого;
– відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних із похованням померлого.
На Полтавщині за 10 місяців 2021 року на щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей було використано 163,7 млн гривень. Зазначені виплати отримали 5165 осіб.
Важливим напрямом діяльності управління є надання медичних і соціальних послуг постраждалим на виробництві. Протягом 10 місяців 2021 року адресним санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 164 особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на що використано 2562,1 тис. гривень.
Не залишаються осторонь і потерпілі, які потребують лікування в лікувально-профілактичних закладах. Станом на 01.11.2021 на лікування 70 потерпілих на виробництві було направлено 637,3 тис. грн, 84 особи забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення на загальну суму 914,3 тис. гривень.
За рахунок коштів Фонду за 10 місяців поточного року було придбано 4 спеціальні засоби пересування (коляски) на загальну суму 69,4 тис. грн, 14 особам з інвалідністю було оплачено спеціальний медичний догляд, 57 осіб отримали постійний сторонній догляд, 36 осіб були забезпечені побутовим обслуговуванням, 136 осіб з інвалідністю отримали компенсацію на транспортне обслуговування, бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів.
Із початку 2021 року 137 потерпілих на виробництві Полтавської області були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації на загальну суму 1323,7 тис. грн, 102 особам оплачені технічні засоби реабілітації, у т. ч. заходи, пов’язані з первинним та складним протезуванням. Завдяки своєчасно проведеним заходам ці люди зможуть повернутися до повноцінного життя.
Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю колектив управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області щиро бажає всім громадянам з інвалідністю зміцнення здоров’я, оптимізму, внутрішньої гармонії, достатку в рідних оселях та успіхів у всіх справах!
Працюємо для того, щоб своєчасно підтримати та допомогти застрахованим особам і потерпілим на виробництві!

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
у Полтавській області.

Добавить комментарий