Партія першою з українських політсил обере свого кандидата в президенти на праймеріз
Український політикум помітно активізувався у передчутті виборів. Якщо не буде дострокового “сценарію”, то вже наступного року українці обиратимуть нового голову держави й парламент. Але чи зміниться країна від того, що стару політичну колоду “перетасують” заново? Адже навіть після Революції Гідності українські керманичі – вихідці зі старої системи влади – діють методами своїх попередників. У суспільстві наростають розчарування і зневіра. Та після останнього Майдану в країні постали нові патріотичні політичні сили, які, маємо надію, принесуть у політику нові стандарти. Одна з них – “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”. Кістяк цієї партії – представники команди колишнього очільника Дніпропетровщини Ігоря Коломойського, яка зупинила “російську весну”, волонтери, учасники АТО. Нині партія має понад 2 тисячі депутатів у місцевих радах, групу представників у парламенті та “тверде” 4 місце на виборах в об’єднаних територіальних громадах. Третього березня у Києві УКРОП провів свій уже XIV з’їзд.
“Ми повинні зробити все, щоб наш кандидат щонайменше потрапив до другого туру”
Одне з головних рішень партійного форуму – початок процедури президентських праймеріз, тобто внутрішньопартійного голосування, під час якого політична сила визначить свого кандидата на посаду глави держави. Внутрішньопартійні праймеріз досить поширені в демократичних країнах світу, зокрема у США, Ізраїлі, Великій Британії, Іспанії, Італії та Франції. Однак українські партії використовують її рідко, визначаючи своїх кандидатів на вибори з міркувань їхньої фінансової спроможності, лояльності до лідерів тощо. А президентські праймеріз в Україні досі не проводила жодна політична партія.
“Це дуже важливий крок і для нашої політсили, і для країни в цілому. Демократичність в ухваленні рішень – для нас головне”, – зазначив голова секретаріату УКРОПу Денис Борисенко.
З 4 березня, протягом місяця, триватиме реєстрація претендентів. Далі – агітація та голосування за них у регіонах. Остаточно переможця визначать і висунуть у президенти на з’їзді партії в грудні. В УКРОПі обіцяють докласти зусиль, щоб їхній кандидат показав якнайкращий результат.
“Ми повинні зробити все, щоб він щонайменше потрапив до другого туру, в чому я особисто не сумніваюся”, – сказав голова Волинської обласної ради, член президії партії Ігор Палиця.
“Голова партії не є царем”
Також на з’їзді був обраний голова партії. Найближчі чотири роки УКРОПом керуватиме народний депутат України зі Львівщини Тарас Батенко. До цього він очолював політичну раду УКРОПу. Свою демократичність партія підкреслила і в процедурі обрання очільника – за посаду конкурували троє кандидатів. До з’їзду вони мали представити свої програми розвитку УКРОПу активу регіональних організацій. На з’їзді Тараса Батенка підтримали 403 делегати. Інші претенденти – голова Криворізької міської організації УКРОПу, очільник Ради ветеранів АТО партії Микола Колесник та голова Сумської обласної організації “Українського об’єднання патріотів” Владислав Луговий – отримали 103 та 56 голосів відповідно.
Тарас Батенко запевнив, що “Українське об’єднання патріотів” не перетвориться на “вождистський” проект.
“Голова партії не є царем, він – менеджер. Я вірю, що “Українське об’єднання патріотів” має потенціал не лише прийти до влади, а й стати стержнем якісних змін та відродження України”, – заявив Тарас Батенко.
За словами політика, у владі патріоти запропонують Україні план відродження, в основі якого – правда та реальні зміни. Зокрема партія вважає за необхідне модернізувати українське військо за стандартами НАТО, забезпечити фінансову самостійність держави, гарантувавши економічну свободу громадян, визволити Крим з окупації, поставити владу під контроль суспільства.
“Чинна влада має розірвати дипломатичні та економічні відносини, ганебну торгівлю з Росією, а також припинити на території України шкідницьку діяльність “россотруднічєства”. І ми вимагаємо цього від неї вже сьогодні”, – додав Тарас Батенко.
Укропівці також розкритикували нинішніх керівників країни за провалені реформи та зраджені сподівання мільйонів співвітчизників.
“Україна в огні – в прямому розумінні слова. У нас точиться війна, країну роз’їдають корупція і соціальна деградація, – наголосив на з’їзді відомий письменник, член УКРОПу Василь Шкляр. – Наше завдання – у час тотальної апатії завоювати довіру людей своїми вчинками і своїми діями. У добу безнадії ми мусимо повернути їм віру в можливість змін і чесної політики. Іншого шляху в нас немає”.
Євгенія Приймак
Журналіст
Вам також може сподобатись
«Або ми комплектуємо підрозділи немотивованими чи умовно мотивованими людьми, або кажемо, що у нас нема солдатів, заморожуємо конфлікт і чекаємо наступного нападу росіян», – майор Роман Істомін
Українці зможуть передплатити пресу за програмою «Зимова єПідтримка»
Щит, що зупиняє ворога
Без політичних чвар, з тиром в укритті і власним РПГ: як громада на Полтавщині, попри війну, реалізує сміливі мирні проєкти
Кайданки для «Саші Браслєта» і його дружка-поліціянта, які чіплялися до дівчини в ресторані й побили її хлопця: деталі гучного скандалу в Полтаві