Інформаційний кур’єр

Правила карантину – не побажання, а вимога

Свій черговий брифінг голова ОДА Олег Синєгубов провів у Лубнах після відвідин Лубенської міської лікарні інтенсивного лікування – одного із сімнадцяти закладів, які в області першочергово визначені для прийому хворих на коронавірус. Голова обласної державної адміністрації зазначив, що йому важливо з перших вуст знати стан справ на місцях, про всі проблеми і потреби. Олег Синєгубов, народний депутат від 148-го округу Анастасія Ляшенко та працівники профільного департаменту ОДА, які були разом з ним, побачили ізольовані кабінети для хворих, перевірили наявність та стан засобів захисту для медичних працівників, кисню, ліків, тестів, апаратів штучної вентиляції легенів.
Олег Синєгубов повідомив журналістам, що Полтавщина незабаром отримає прилад, який визначатиме наявність COVID-19 шляхом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Підприємці вже придбали його. Тож не буде потреби відправляти аналізи в Київ. Власна лабораторія дозволить обробляти результати тестів на місці. Він додав, що в майбутньому на Полтавщині буде ще один сучасний апарат ПЛР. Йшлося і про те, що з 1 квітня місцеві бюджети згідно з рішенням уряду отримають субвенції на підтримку закладів охорони здоров’я. Полтавській області виділено 104 мільйони гривень.
* * *
Минулого тижня також відбувся перший спільний брифінг голови облдержадміністрації Олега Синєгубова, голови обласної ради Олександра Біленького та секретаря Полтавської міської ради, виконувача обов’язки міського голови Олександра Шамоти. У часи поширення коронавірусної інфекції, у боротьбі за збереження життя полтавців місцева влада, бізнес і волонтери повинні об’єднатися, наголосив Олег Синєгубов.
Голова ОДА повідомив, що Полтавщина отримала першу велику партію експрес-тестів для діагностики короновірусної хвороби, і їх уже розподілили між 29 профілактично-лікувальними установами області. Близько двох тисяч тестів для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), які дають більш точний результат, направлено в обласний лабораторний центр. До цього часу в регіоні проводили лише експрес-тестування, адже у нас не було сучасного апарата ПЛР. Підприємці зголосилися оперативно вирішити цю проблему. Процедура закупівлі такого обладнання за бюджетний кошт затягнулася б на місяці.
У ході брифінгу наголошувалося, що кількість людей, які перебувають на самоізоляції, збільшується. Керівники області та міста вчергове закликали полтавців суворо дотримуватися правил карантину: носити маски, постійно мити руки, робити дезінфекцію, обмежувати контакти, а прибулих – до жорсткого дотримання правил самоізоляції. 17 інфекційних відділень готові прийняти хворих. Визначені медичні заклади, які в разі потреби будуть перепрофільовані додатково. Оперативно вирішуються питання щодо підвезення лікарів, працівників правоохоронних органів та надзвичайників до місць роботи. Тестування громадян і лікування хворих на коронавірус здійснюватимуться безплатно.
Голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що в умовах карантину та поширення епідемії необґрунтовано зростають ціни на засоби індивідуального захисту. Він переконаний, що це треба зупинити. Треба на перспективу думати про підтримку економіки області, вважає він. Зокрема обласна рада планує на період весняно-польових робіт створити обласний стабілізаційний фонд.
Про заходи в обласному центрі задля подолання інфекції говорив секретар міської ради Олександр Шамота. У Полтаві планують проводити дезінфекцію у під’їздах багатоповерхівок, ліфтах тощо. Особливий режим встановлюється для ігрових, дитячих та спортивних майданчиків. Олександр Шамота також висловив переконання, що держава має контролювати цінову політику і суворо покарати спекулянтів.
У суботу, 28 березня, на черговому брифінгу Олег Синєгубов повідомив про перший офіційно підтверджений випадок захворювання на коронавірус у 68-річної мешканки Кременчука. Її коло контактних осіб, у тому числі прибулих з-за кордону, встановлюється. Ще двоє мешканців Полтави та Кременчука чекають результатів тестів ПЛР із Києва. Голова ОДА вкотре закликав до жорсткого дотримання режимів карантину та самоізоляції.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий