Право на якісну освіту: що варто знати батькам?

Право на якісну освіту: що варто знати батькам?

Залученість батьківства у шкільні процеси – одна зі складових якісної школи. Для розвитку конструктивної співпраці між школою та батьківством важливим аспектом є обізнаність батьківської громадськості щодо захисту права їхніх дітей на отримання якісної освіти.

Нещодавно управління Державної служби якості освіти у Полтавській області провело онлайн-форум для батьківства «Право на якісну освіту: що варто знати батькам?». Мета зустрічі: ознайомити батьківську громадськість з їхніми правами як учасників освітнього процесу та наголосити на шляхах вирішення можливих конфліктних ситуацій.
«Ефективна комунікація з учасниками освітнього процесу – один з пріоритетних напрямів роботи Державної служби якості освіти України. Реформа нової української школи включає педагогіку партнерства – спілкування, взаємодію та співпрацю між учителем, учнем і батьками. Учитель має бути другом, а родина – залучена до побудови освітньої траєкторії дитини», – наголосив Іван Юрійчук, заступник голови Державної служби якості освіти України, звертаючись до учасників онлайн-зустрічі.
Юрій Кращенко, начальник управління служби в Полтавській області, зазначив: «Однією з ознак якісної школи є впевненість батьківства, що їхні діти всебічно розвиваються, а успіхи дітей оцінюються об’єктивно і прозоро. Постійний зворотний зв’язок від школи допомагає батькам краще розуміти середовище, в якому навчаються діти».
З правами батьків, які визначені законодавством про освіту, ознайомив учасників форуму Леонід Мироненко, заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління служби. Також акцентуав увагу присутніх на орієнтовному алгоритмі дій батьків або осіб, які їх заміняють, для вирішення наявних непорозумінь, а саме: звернення до вчителя з чітко окресленим питанням; взаємоповага; у разі відсутності конструктивного вирішення проблеми звернення до директора закладу освіти.
«Важливим аспектом є процедура оформлення звернення. Обов’язково має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові заявника, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, підпис заявника (заявників) із зазначенням дати. Анонімні звернення відповідно до законодавства не розглядаються», – зазначила Лілія Гавриш, головна спеціалістка-юрисконсульт управління служби.
Ознакою безпечного освітнього середовища є відсутність булінгу (цькування). Ірина Москаленко, начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Полтавській області, підполковник поліції, розповіла присутнім, як розпізнати булінг (цькування) та як йому запобігти. Зауважимо, на сайті закладу освіти обов’язково має бути розміщено порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування), а також порядок реагування на доведені випадки та відповідальність осіб, причетних до нього.
Олена Бондаренко, співголова громадської організації «БАТЬКИ SОS», порадила учасникам форуму не боятися комунікувати зі школою з приводу проблемних питань. Письмове звернення все-таки підвищує шанси на вирішення ситуації. При цьому важливо зазначати в ньому конкретні факти порушення прав, а не емоційні судження.

Інформацію підготовлено управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області.

Добавить комментарий