Премія “Наш Гоголь” знову знайшла своїх лауреатів

…Я Гоголю в вінок складаю ці пісні,
Радію сонцю й рідній Україні.
Кажу спасибі за дощі рясні
І за таланти, що розквітли нині…

Марія МИХАЙЛЕНКО,
конкурсант дитячої премії
“Наш Гоголь” в номінації “Поезія”.

Уже стало традицією для Агрофірми ім. Довженка агропромхолдингу “Астарта-Київ” напередодні дня народження генія світової літератури, нашого талановитого земляка Миколи Васильовича Гоголя вручати відзнаки лауреатам літературної премії “Наш Гоголь”, започаткованої товариством два роки тому. Нинішній рік не став винятком.
І ось 30 квітня на батьківщині письменника, в стінах Національного музею-заповідника, було визначено та нагороджено талановитих учнів, юних поетів і письменників Полтавського краю.
Цього року на електронну адресу оргкомітету було надіслано більше 20 робіт у номінаціях “Проза” та “Поезія”. Всього в конкурсі взяли участь 20 конкурсантів із 10 шкіл Шишацького, Зіньківського, Гадяцького, Диканського та Оржицького районів.
– Кожна із робіт надзвичайно потужна, яскрава і має глибокий зміст, тому визначитися з переможцями було досить важко, – зазначила голова журі, полтавська поетеса, заслужений діяч мистецтв України Марія Бойко. – Ці діти – талановиті нащадки нашого земляка Миколи Гоголя, їх потрібно підтримувати, адже вони – наше майбутнє, вони надихають творити. Щира подяка організаторам цього чудового конкурсу – агрофірмі імені Довженка – за підтримку талановитої учнівської молоді та популяризацію її досягнень.
Лауреатами другої дитячої літературної премії “Наш Гоголь” у номінації “Проза” стали: Каріна Єланська (Шишацький район) – І місце, Марина Ковба (Оржицький район), Антон Треущенко (Оржицький район) – ІІ місце та Тетяна Фастівець (Оржицький район) – ІІІ місце; у номінації “Поезія” – Назар Штрена (Шишацький район) – І місце, Владислав Перхайло (Оржицький район) – ІІ місце і Максим Яхнівський (Гадяцький район) – ІІІ місце. Дипломи, грошові премії та оригінальні статуетки “гоголята” із зображенням профілю Гоголя й гострого пера вручили почесним та заслуженим переможцям.
Генеральний директор Агрофірми ім. Довженка Сергій Жилін щиро подякував усім учасникам та привітав лауреатів.
– Дитячій премії “Наш Гоголь” – жити! Наступного року ми будемо продовжувати шукати нові таланти. Не зупиняйтеся, творіть та надсилайте свої твори на наш конкурс. І вже наступного року, до 210-ї річниці від дня народження Миколи Гоголя, ми влаштуємо нову творчу зустріч і вручимо нагороди найталановитішим дітям, – наголосив Сергій Жилін.
Атмосферу урочистості подарували стіни Національного музею-заповідника Миколи Васильовича Гоголя.
– Ці діти мають унікальний дар – поетичне сприйняття світу. Вони здатні втілити свої думки та почуття в прекрасну мелодію слів. Їх ватро підтримувати, адже саме ця молодь формує літературне майбутнє України. Ще раз вітаємо юних переможців, бажаємо їм подальшої творчої наснаги та здійснення всіх мрій! – привітала конкурсантів і гостей церемонії нагородження директор музею Лідія Єнко.
Усі учасники, які надіслали творчі доробки на конкурс, повезли додому грамоти і солодкі подарунки. Подяками від оргкомітету та журі конкурсу нагороджені також педагогічні колективи шкіл, вихованці яких взяли участь у проекті.
Після урочистої церемонії нагородження на дітей та вчителів чекало незабутнє театралізоване дійство “В гостях у Гоголя”, під час якого всіх присутніх пригостили святковим пирогом і запашним трав’яним чаєм.
Наостанок хочу процитувати слова із твору лауреата літературної премії Каріни Єланської: “Тож хай завжди буде людно, весело і легко на гоголівському подвір’ї і в гоголівській хаті! Хай ніколи до них не заростає народна стежина! А ми, земляки Миколи Васильовича, зберігатимемо пам’ять про нього для наших дітей та онуків”.

Яна ОНИЩЕНКО,
соціальний працівник ТОВ “АФ “ім. Довженка”, куратор дитячої премії “Наш Гоголь”.

Добавить комментарий