Президент ФК “Ворскла” Роман ЧЕРНЯК: “Головне завдання команди  в цьому сезоні – показати якісний і видовищний футбол”

Президент ФК “Ворскла”, генеральний директор ПрАТ “АвтоКрАЗ” Роман Черняк.

Президент ФК “Ворскла” Роман ЧЕРНЯК: “Головне завдання команди в цьому сезоні – показати якісний і видовищний футбол”

Для усіх любителів футболу й особливо для вболівальників “Ворскли” нинішній ігровий сезон буде надзвичайно щедрим на події, напруженим і, безумовно, цікавим. Про останнє трансферне поповнення команди, особливості підготовки до ігор групового етапу Ліги Європи УЄФА й сподівання перед початком серії непростих футбольних двобоїв – у ексклюзивному інтерв’ю для “Зорі Полтавщини” президента ФК “Ворскла”, генерального директора ПрАТ “АвтоКрАЗ” Романа ЧЕРНЯКА.

– Романе Євгеновичу, що для Вас значить футбол загалом і ФК “Ворскла” зокрема? Це хобі, любов на все життя чи приємна випадковість?
– Переконаний, що нічого випадкового в житті не буває. Футбол мені подобається з дитинства. Пам’ятаю, за нашою хатою знаходився сільський стадіон, де відбувалися футбольні змагання за районні кубки, товариські матчі. Привертали увагу люди у спортивній формі, експресивна гра, емоції. Пройти повз таке яскраве видовище й не подивитися на нього було неможливо… І тепер я завжди стежу за футбольними новинами. Під час роботи в Полтаві на автоагрегатному заводі відвідував домашні матчі “Ворскли”, спілкувався із гравцями, мені було цікаве життя команди, вболівав і вболіваю за рідну команду.
– Як у ці економічно непрості для країни і для вітчизняного професійного спорту часи почесному президенту ФК “Ворскла” Костянтинові Жеваго й Вам як президенту ФК вдається підтримувати футбольний клуб на високому професійному рівні?
– Коли сидиш на трибуні й спостерігаєш за подіями на полі, тактика гри здається простою й зрозумілою – того гравця треба замінити, іншого випустити на поле, а когось перемістити в інший сектор поля… Але коли займаєшся життям клубу, бачиш все зсередини, стає зрозумілим, що насправді все не так просто, адже за кожним кадровим рішенням – люди, команда. Найголовнішим завданням було створення злагодженого колективу, який би працював як єдиний механізм і де б кожен виконував свою функцію. Звичайно, головне завдання футболістів на полі – забивати м’ячі. Але щоб вони могли це робити, їх необхідно забезпечити зручним спортивним одягом і взуттям, повноцінним харчуванням, якісною фізичною підготовкою, тренувальною базою, гідною заробітною платнею. Але й цього замало – щоб отримати високий спортивний результат у вигляді забитих м’ячів, необхідно виховувати своїх гравців змалечку, й ми це робимо. Відбираємо хлопчиків, які мріють стати знаменитими футболістами, мають до цього відповідні фізичні дані, працюємо з ними – тренуємо, забезпечуємо необхідним – і маємо результат.
– Нині ФК “Ворскла” у чемпіонаті УПЛ – посередині турнірної таблиці, має стійку тенденцію до покращення результатів. У минулому сезоні, здобувши “бронзу”, отримали право грати в групі Ліги Європи УЄФА. У чому головний секрет такого прогресу команди?

Президент ФК “Ворскла” Роман ЧЕРНЯК: “Головне завдання команди  в цьому сезоні – показати якісний і видовищний футбол”
Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, почесний президент ФК “Ворскла”, народний депутат України Костянтин Жеваго (крайні ліворуч) під час відвідин Полтавського гірничо-збагачувального комбінату групи компаній “Ferrexpo AG”.

– У першу чергу, результат забезпечує якісне фінансування, про що турбується особисто народний депутат України Костянтин Жеваго і компанія “FERREXPO”. Кошти спрямовуються на утримання інфраструктури для основного складу футбольної команди й молодіжних дублів, вихованців школи-інтернату ФК “Ворскла”. Це – центральний стадіон імені О. Бутовського і ще вісім футбольних полів, де працює більше 150 працівників. Вони тренують наших спортсменів, забезпечують їх належним медичним обслуговуванням, підтримують у належному стані газони на ігрових і тренувальних майданчиках. І все це робиться для того, щоб глядачі й уболівальники мали змогу насолоджуватися яскравим і захоплюючим видовищем – футбольними матчами.
– Тобто команда “Ворскла” – це не лише гравці на полі…
– “Ворскла” – це величезний айсберг, більша частина якого залишається непомітною, але не менш важливою. Це – люди, які працюють над поповненням команди перспективними гравцями, організовують матчі й забезпечують їх проведення, турбуються про комфорт і безпеку футболістів та уболівальників.
– Для “Ворскли” нинішній футбольний сезон буде надзвичайно цікавим і вкрай напруженим, адже паралельно доведеться брати участь у внутрішньому чемпіонаті, боротися за Кубок України і змагатися із європейськими грандами у Лізі Європи. То чи готова команда до потрійного навантаження?
– Травми гравців на початку сезону додали проблем, але в нас іще є час і резерви, щоб виправити ситуацію. Тож будемо працювати, бо маємо неабиякий стимул – цікаві зустрічі на полі в рамках турнірних змагань. До того ж попри те, що повністю реалізувати заплановану трансферну політику поки що не вдалося, ми змогли підсилити команду кількома доволі перспективними гравцями.
– Розкажіть, будь ласка, про них докладніше.
– У нас з’явився новий захисник – 24-річний бразилець Артур Сержіо Батіста де Соуза (Артур), який до того грав у бразильському “Інтернасіоналі”. Родом цей гравець із Ріу-Гранді-ду-Сул – найпівденнішого штату Бразилії. Звідти ж – і 21-річний нападник Ніколас Морес да Круз (Карека). Характерною рисою обох гравців є висока технічність. Враження таке, що вони з м’ячем – від самого народження й майже ніколи з ним не розлучаються, вдосконалюючи свою техніку навіть у вільний від тренувань час. Хлопці прагнуть показати себе у європейському футболі, й ми сподіваємося, що їм вдасться розкрити свій потенціал у складі “Ворскли”.
Інші новачки у команді – 18-річні ганець Наджееба Якубу і малієць Ібрахім Кане. Обидва сподобалися нашим селекціонерам високою технікою гри, тож зможуть ще більше підсилити нашу команду й показати цікавий футбол. Наші гравці мають можливість вивчати інші техніки гри й вільно конкурувати в команді за місце в основному складі.

Президент ФК “Ворскла” Роман ЧЕРНЯК: “Головне завдання команди  в цьому сезоні – показати якісний і видовищний футбол”
ФК “Ворскла”

– Чого Ви як президент ФК “Ворскла” очікуєте від групового турніру в Лізі Європи з урахуванням потенціалу кістяка команди і її останнього поповнення?
– Такого класу команд, як лондонський “Арсенал” чи португальський “Спортінг”, Полтава на своєму стадіоні ще не приймала. І ми сподіваємося, що завдяки зустрічам “Ворскли” із такими серйозними суперниками інтерес до футболу значно зросте, а глядацька аудиторія на трибунах стане чисельнішою. Звичайно, хотілося б, аби уболівальники підтримували свою рідну команду на всіх матчах, а не лише під час двобоїв із європейськими грандами, й щоб футбол справді став родинним видом спорту.
– Романе Євгеновичу, Ви часто відвідуєте матчі “Ворскли” із онуками. Скажіть, у Вас вся родина захоплюється футболом?
– Так! Якщо є можливість, збираємося разом і йдемо дивитися футбол. Навіть коли буваю у рідному Львові, родичі приходять на стадіон разом подивитися гру “Ворскли”.
– Ви були на жеребкуванні групового турніру Ліги Європи в Монако. Розкажіть, будь ласка, яка там панувала атмосфера?
– Важко передати словами атмосферу місця, де зібралося стільки закоханих у футбол людей. Це – справжнє свято, сповнене яскравого світла софітів, цікавих зустрічей і знайомств. Мені вдалося поспілкуватися із багатьма представниками європейських команд, які незабаром прийматимемо у себе вдома в рамках турніру Ліги Європи, та футбольними функціонерами УЄФА.
– Які проблеми функціонування ФК “Ворскла” Вас як президента клубу наразі хвилюють найбільше?
– Яким би геніальним не був футболіст, його професійний вік надто короткий. Завжди актуальною залишається проблема поповнення й підсилення команди молодими перспективними гравцями. Тож як тільки відкриється зимове трансферне вікно, ми продовжимо над цим працювати. Інше питання – як із мінімальними втратами й максимальними здобутками відіграти всі три турніри. Нашій команді в цьому сезоні буде непросто з огляду на доволі щільний графік. Ведеться робота зі зміцнення резерву на лаві запасних, щоб тренерам було з кого формувати склади команд на різні ігри.
Найбільший клопіт – це організація зустрічей у рамках турніру Ліги Європи вдома й ігор команди на виїзді. Мусимо зробити все на найвищому рівні, адже такі поєдинки – можливість для Полтави заявити про себе як про привабливе футбольне й туристичне місто.
– Наскільки Полтава готова до прийому гостей такого рівня, великої кількості вболівальників?
– На жаль, міська інфраструктура обласного центру недосконала, проте участь ФК “Ворскла” у турнірі Ліги Європи – це поштовх для її розвитку. Це не тільки наше завдання як клубу, а й місцевої влади, і ми знаходимо з нею порозуміння з цього питання. Я переконаний: якщо буде попит, поступово з’являться й гідні пропозиції із харчування, розміщення, організації дозвілля приїжджих любителів футболу.
– Як складаються стосунки між тренерським складом і футболістами ФК “Ворскла”?
– Звичайно, непорозуміння час від часу трапляються в будь-якому колективі, й ми не є винятком. У кожного професіонала – чи то футболіст, тренер, чи менеджер – своє бачення вирішення окремих питань. Намагаємося знаходити компроміс. Натомість усі, хто коли-небудь грав у нашій команді, свідчать про те, що у “Ворсклі” панує тепла й дружня атмосфера. Організовуємо роботу так, щоб кожен футболіст зміг розкрити свій потенціал, працюючи в команді. Звичайно, маючи м’яч, понад усе хочеться забити його у ворота суперника, але наші тренери вчать гравців віддавати пас тому, в кого більш вигідне положення на полі, тобто працювати на спільний високий результат.
– Романе Євгеновичу, ФК “Ворскла” – це не просто футбольна команда, це потужний соціальний проект. Ви проводите благодійні акції, організовуєте товариські матчі, утримуєте школу, де вчаться юні футболісти. Розкажіть, будь ласка, про це докладніше.
– У регіоні, що є одним із найпотужніших наповнювачів державної скарбниці, повинні розвиватися не лише промисловість чи сільське господарство. Люди, які тяжко працюють і заробляють гроші для області й для країни, мають право якісно і змістовно відпочивати. Футбол – це видовище, що дарує позитивні емоції, пропагує здоровий спосіб життя, заняття спортом. Це – можливість відволікти дітей від вулиці, планшетів чи смартфонів, зацікавити їх, вмотивувати. Можливо, вони не стануть відомими футболістами, як Зінедін Зідан чи Ліонель Мессі, але залишаться в спорті й гратимуть в обласних турнірах чи оберуть тренерську роботу. А хтось із нинішніх юніорів, ймовірно, стане другим Андрієм Шевченком і прославить Україну в світі футболу.
– Поділіться планами ФК “Ворскла” на нинішній футбольний сезон.
– У турнірі Кубка України – гідно стартувати й перейти в наступний етап, у чемпіонаті України – це вихід у “шестірку”. Участь у Лізі Європи стане для нас серйозним випробуванням, й головне, чого ми прагнемо на даний момент, – показати цікаву гру, а ще – повчитися у достойних суперників. З урахуванням того, що наша команда тільки вдруге в своїй історії вийшла в груповий етап Ліги, ми згідно з рейтингом команд опинилися в четвертій корзині, але будемо прагнути переміститися вище. Та головне завдання команди на даному етапі – показати якісний і видовищний футбол. Тож запрошуємо усіх уболівальників на свято під назвою “Футбол”.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий