ПРЕЗИДЕНТ НАГОРОДИВ НАШОГО ЗЕМЛЯКА ОРДЕНОМ “ЗА МУЖНІСТЬ”

ПРЕЗИДЕНТ НАГОРОДИВ НАШОГО ЗЕМЛЯКА ОРДЕНОМ “ЗА МУЖНІСТЬ”

Під час урочистих заходів, які відбулись на Майдані Незалежності з нагоди 28-ї річниці Незалежності України, Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди.
Орденом “За мужність” ІІІ ступеня за проявлену мужність та професіоналізм під час ліквідації кількох резонансних столичних пожеж нагороджено Антона Ворона, начальника караулу 25-ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Києві.
Антона з-поміж усіх нагороджених ми виділили і зустрілися з ним не випадково: він наш земляк, народився, виріс, закінчив школу в Придніпрянському Кобеляцького району.
Та все рідше дороги пролягають у рідне село: навчання, чергування…
Пожежників у сім’ї Воронів не було, але Антон з дитячих років знав, що вибере саме цю професію.
– Найблагородніша справа, найважливіше покликання – рятувати людей, приходити їм на допомогу в складних ситуаціях, – так Антон прокоментував свій вибір.
Після закінчення Придніпрянської ЗОШ І–ІІІ ступенів, аби мрія стала дійсністю, поступив на навчання у вище професійне училище Львівського державного університету безпеки й життєдіяльності.
Успішно закінчив факультет пожежної безпеки і, переконавшись у тому, що це дійсно його покликання, вступив до Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Після першого курсу перевівся на заочне відділення і розпочав працювати пожежником, командиром відділення у м. Дніпрі.
– Часто тих, хто багато спить, жартома запитують: “Ти що на пожежника здаєш?” Невже ця риса дійсно характерна для представників Вашої професії?
– Ні, це неправда. Можливо, на районному рівні, де в рік 100–150 виїздів, колеги й можуть дозволити собі відпочити, але коли в рік 2–3 тисячі виїздів, то постійно перебуваєш у повній бойовій готовності. Та й відповідальність несеш не тільки за себе, а й за увесь караул.
2018 рік став пам’ятним у житті Антона Ворона: він закінчив інститут і переїхав у Київ. На роботу влаштувався в Оболонське районне управління ГУ ДСНС України столиці.
– Пам’ятаєте своє перше хрещення вогнем?
– Ні, виїздів було дуже багато, й вони дуже схожі: горять квартири, автомобілі, магазини, кафе, гаражі, виробничі приміщення… У кожному випадку на 101 надходить тривожне повідомлення, черговий караул виїжджає за вказаною адресою, аби зупинити вогонь, не допустити загибелі людей і знищення матеріальних цінностей.
– Що головне у Вашій професії?
– Оперативність у діях і прийнятті рішень, злагодженість, розуміння одне одного без слів.
Тепер зрозумілі слова, написані після отримання нагороди: “Це не тільки моя заслуга, а й заслуга всіх тих, з ким разом ішов і йду плечем до плеча”.
Це той випадок, коли один – не воїн. Успіх пожежників у командній роботі.
– А нагорода одна і нагородили саме Вас. Як сприйняли цю звістку?
– Несподівано, але дуже приємно. Вперше був на Майдані Незалежності на таких урочистостях. Орден вручив Президент України Володимир Зеленський, побажав успіхів. До вітань приєдналися колеги.
І ми гордимось своїм земляком. Бажаємо, аби поменше було тривожних викликів і вогонь ніколи не виходив з-під контролю.

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий