Президент України Петро ПОРОШЕНКО: “Економічний ривок і перемога над бідністю є на сьогодні головними питаннями національної безпеки держави”

Президент України Петро ПОРОШЕНКО: “Економічний ривок і перемога над бідністю є на сьогодні головними питаннями національної безпеки держави”

Під час робочої поїздки до Полтави минулої суботи, 16 березня, Президент України Петро Порошенко зустрівся з місцевою громадою. Велелюдне зібрання відбулося на одній із найбільших у місті – Театральній – площі, яку вщерть заповнили тисячі наших краян із різних куточків області. Багато людей прийшли цілими сім’ями: з маленькими дітьми, літніми батьками. Наріжною темою спілкування Глави Держави з полтавцями стали принципи державної політики, спрямовані на подолання найактуальніших для українського сьогодення викликів: ішлося про зміцнення обороноздатності, боротьбу з бідністю, котру Президент назвав питанням “номер 1” національної безпеки держави, про перспективи швидкого прориву в економіці на шляху до загальнонаціонального добробуту.
Багато уваги Президент України приділив новаціям у соціальному забезпеченні пенсіонерів, багатодітних родин, військовослужбовців та ще десяткам інших заходів державної політики, покликаних розв’язати наболілі українському суспільству проблеми.

“Нікому ніколи не дозволимо поставити себе на коліна”

Зустріч Глави Держави Петра Порошенка з полтавцями розпочалася з дружнього рукостискання: доки присутні в першому ряду віталися з Президентом, інші фіксували цю мить на фотокамери, поспішали зробити селфі. Вітаючи громаду з трибуни, Петро Порошенко подякував жителям області за виявлену впродовж останніх п’яти років дієву участь у створенні надійного фундаменту української держави.
– Ми маємо пам’ятати, що серед героїв, які захищають сьогодні нашу Батьківщину, є тисячі полтавців у лавах Збройних сил України. Полтавщина стала надійним тилом для армії, значним центром волонтерського руху. Спасибі вам за все зроблене, бо ж наші воїни дали належну відсіч російському агресору. Серед частин, що складають силу, славу українського війська, є дислоковані саме на Полтавщині. І як Президент, і як Верховний Головнокомандувач пишаюся вашими земляками, воїнами 107 реактивного артилерійського полку, які здобули немеркнучу славу в боях біля Сніжного, Краматорська, Артемівська. Також на Полтавщині розташована 831 гвардійська бригада тактичної авіації, одна з найкращих частин Повітряних сил Збройних сил України, льотчики які у найскладніших умовах 2014 року здійснили 150 бойових вильотів.
На жаль, ворог завдав нам і гірких втрат. Понад 150 синів Полтавської землі віддали життя за незалежність нашої держави. Ми з вами завжди пам’ятаємо ту ціну, яка сплачена за нашу свободу. І нікому ніколи не дозволимо поставити себе на коліна. Велика хоробрість і велика самопожертва героїв точно були не марними, – наголосив Петро Порошенко.
Говорив Глава Держави в Полтаві й про успішне відновлення у надзвичайно стилі терміни української армії – відновлення, яке п’ять років тому довелося починати “навіть не з нуля, а з глибокого “мінуса”. Ішлося також про становлення всього сектору безпеки держави, який до 2014 року був суцільно корумпованим та нашпигованим агентами російської ФСБ.
Президент підкреслив, що сьогодні українська армія належить до числа найсильніших на континенті, що її досвід уже запозичують союзники, що молодь активно пов’язує своє життя з армією, бо це стало престижним. Щотижня для війська закуповується нова зброя, на армію працюють вітчизняні оборонні підприємства, допомагають країни-партнери України. Контрольований особисто Верховним Головнокомандувачем процес передачі зброї і техніки в українські частини дозволяє стверджувати, що нині це не відремонтоване, а модернізоване, а то й повністю нове сучасне оснащення.
– Я часто буваю на фронті й кожного разу пересвідчуюся у героїзмі наших бійців. Безумовно, ми маємо належно винагородити їх, підтримати їхні родини. Коли я був обраний Президентом, боєць–снайпер спецназу отримував 600 гривень на місяць. А на сьогодні тільки доплата на передньому краї складає 12 тисяч гривень. Із 1 квітня снайпери, десантники, військові гірсько-штурмових бригад матимуть на передовій по 24 тисячі гривень. Це демонстрація нашої поваги до українців-воїнів, – сказав Президент України.
Великою запорукою успішного становлення українського війська Петро Порошенко вкотре назвав всенародну підтримку наших воїнів-захисників. Але додав, що наразі маємо ще один виклик – намагання ворогів України завдати удару по армії і оборонній промисловості з тилу – шляхом “інформаційних пострілів у спину”, причому їх цинічно роблять ті, хто свого часу свідомо руйнував і грабував наше військо. За запевненнями Президента, ні посади, ні зв’язки не допоможуть уникнути покарання тим, хто запускає руку у військовий бюджет, водночас українці мають виявляти пильність до спроб ворогів напередодні виборів розхитати ситуацію в країні.

“Я знаю, що цього недостатньо. Але це перший удар по бідності”

– Ми йдемо до Євросоюзу, до НАТО, і ворог у нас на цьому шляху не лише Путін і його посіпаки, а й, наголошую, бідність, з якою багато хто мусить боротися і тут, на Полтавщині, і по всій Україні, – зазначив Глава Держави. – Ще три-чотири роки тому ми не могли почати проти неї наступ. Бо надто сильного удару завдала нам російська агресія. І не лише сама війна, а й гібридний її різновид, економічна блокада. Ми втратили чверть промислового потенціалу країни, наші підприємства на окупованому Донбасі було розрізано на металобрухт, демонтовано обладнання, рівень безробіття там сягнув 70 відсотків. Боляче по економіці вдарило закриття Росією ринку для українських товарів, блокада нашого транзиту в треті країни, зокрема до Китаю. План Путіна був дуже простий: щоб люди, які опинилися без роботи, знесли владу, щоб влада на наших територіях перейшла до тих, хто на колінах приповзе до Путіна просити вибачення і домовлятися. Але, пане Путін і ваші молодчики, не дочекаєтеся! Українці – сильна, об’єднана і велика нація. Ми вистояли. Ми знайшли альтернативу на ринку Євросоюзу, ми вивели економіку з піке, компенсували значну частину втрат. Сьогодні економіка України на підйомі, й історичний шанс на зміни, який отримала країна, точно має бути реалізованим. Це наш обов’язок.
Глава Держави підкреслив, що нині головним завданням української влади є швидкий прорив в економіці, подолання бідності та побудова загальнонаціонального добробуту. Пріоритет державної політики – економіка, економіка і ще раз економіка. Розроблена “проривна формула” економічного розвитку має назву “Економіка майбутнього” й гарантує, що зростання економіки кожен українець відчує власною кишенею.
Першими, кому на допомогу спрямована державна політика боротьби з бідністю, є, як наголосив Президент України Петро Порошенко, пенсіонери, які змушені рахувати сьогодні кожну гривню:
– Майже 348 тисяч пенсіонерів у Полтавській області вже почали отримувати протягом березня підвищені індексовані пенсії. У 87 тисяч пенсіонерів із Полтавщини підвищення складає тисячу гривень і більше. У середньому – 552 гривні. Я знаю, що цього недостатньо. Але це перший удар по бідності. Це те, що ми вже зробили. Другий крок робимо назустріч тим, хто трудився 25–30 років, але отримував малу зарплату, отож, відповідно, й індексацію має невелику. Ми повинні знайти, як підтримати цих людей. І ця підтримка називається компенсація. Тобто додатково до 150, 200 гривень індексації ці люди отримають й інші виплати. Необхідні кошти ми знайшли через закриття “чорних дірок” на митниці, боротьбу з корупцією, заходи з розмитнення євроблях. 13 мільярдів 600 мільйонів гривень уже в Пенсійному фонді. І нині кожному пенсіонеру, який отримує мінімальну пенсію, ми виплачуємо 2 тисячі 400 гривень: по 1 200 гривень у березні і квітні. На Полтавщині це 77 тисяч 580 осіб. Більшість із них на сьогодні доплату вже отримали.
Окремо Глава Держави зупинився на запровадженні монетизації субсидій для населення, наголосивши, що йдеться про виплату “живими грішми” тих коштів, які раніше спрямовувалися з Державного бюджету України газовим монополістам:
– Ці гроші треба віддати людям! І я дякую Уряду за підтримку, адже із
1 березня українці почали отримувати ці кошти. Чому це так важливо? Передусім це складова боротьби з бідністю, бо все, що люди зекономили, а сьогодні це може бути до 40 відсотків, пенсіонер може залишити собі в кишені.
До того ж, як наголосив Президент України Петро Порошенко, отримана населенням можливість зекономити за рахунок монетизації позначиться і на тому, що країна загалом стане менше споживати “того газу, який був нав’язаний Україні як російська кабала” підписаними в 2009 році газовими контрактами. Угодами, котрі зобов’язували нашу країну “взяв – не взяв” платити за 41 мільярд кубів газу. Глава Держави висловив переконання, що Україна здатна забезпечити власну енергетичну незалежність і обов’язково має отримати призначені Стокгольмським арбітражем мільярдні компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги газу для транзиту.
– Ще одна категорія громадян, яка негайно потребує державної допомоги, – багатодітні родини. Інколи, на жаль, народження третьої-четвертої дитини стає ніби “квитком на бідність”. Бо зарплата лишається тією ж, а сім’я велика. Це не правильно. Передусім тому, що українців має бути більше. І це я кажу, зокрема, і як багатодітний батько, – звернувся Петро Порошенко до полтавців.
За вже ухваленим рішенням багатодітні родини отримуватимуть доплату в розмірі 1700 гривень на кожну, починаючи з третьої, дитину до 6-річного віку щомісячно. Окремо Глава Держави зупинився на становленні в Україні інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами. Ще наприкінці минулого року всі регіони нашої країни приєдналися до проекту дружини Президента Марини Порошенко із впровадження реформи інклюзивної освіти. Відповідний Всеукраїнський проект благодійного Фонду Порошенка “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації” допоміг кардинально змінити життя 700 тисяч юних українців з особливими потребами. Петро Порошенко назвав ці перетворення ознакою руху нашого суспільства до європейськості.

“Ми більше не піддамося на ці кремлівські “штучки”. Ми – єдині”

Неодноразово у ході зустрічі з полтавцями Президент України Петро Порошенко звертався до історичних аналогій. Нагадував, яку страшну ціну наш народ заплатив у різні епохи за відсутність єдності.
– 350 років тому, коли козацька старшина, полковники вирішили відкрити ворота москальським бандам, Батурин був вирізаний, місто стерли з лиця землі. Сто років тому, коли Господь дарував нам державу, її керівництво замість того, щоб об’єднатися і дати відсіч більшовицьким ордам, почало взаємопоборювання… Народ беріг єдність. Поети, письменники закликали до єдності. А “п’ята колона” намагалася нас розколоти. І яку ціну ми заплатили? Мільйони померлих українців в лихоліття голодоморів, “червоний терор”, в роки якого українців кидали за грати, катували, знищували. Депортації, голод 1946 – 1949 років. Боротьба “шістдесятників”, коли за синьо-жовтий прапор чи тризуб запроторювали до в’язниці… Таку ціну нація заплатила за відсутність єдності. За те, що “повелися” на провокаторів, таких, які й зараз повилазили, як нечисть, і вчать нас, як жити далі. Але ми більше не піддамося на ці кремлівські “штучки”. Ми – єдині. А коли українці єдині, для них немає нічого неможливого. Ми дуже добре засвоїли й уроки історії, й уроки останніх п’яти років, упродовж яких нашу єдність зберегли. Дякую і полтавцям за цю єдність, – зазначив Глава Держави.
Під час зібрання на Театральній площі полтавці мали змогу поспілкуватися також із ветераном АТО, блогером і підприємцем Валерієм Прозапасом, який привітав наш край від Запоріжжя та поділився думками про пройдений українським військом шлях до перетворення на потужну силу, про рух до єдиної Європейської безпекової системи та про ризики, пов’язані з ворожою пропагандою, спрямованою на дискредитацію української армії.
Із патріотичною промовою до громади звернувся міністр культури України, народний артист України, голос двох українських Майданів Євген Нищук. Він зауважив, що протягом останніх п’яти років, завдяки державній політиці, вдалося відродити повністю знищену кіноіндустрію, що всі “зірки” на телебаченні нарешті заговорили українською мовою, що працюють “українські” квоти на радіо, що Україні вдалося здобути духовну незалежність. Як активний учасник Революції Гідності, Євген Нищук закликав пам’ятати повсякчас, що люди, які загинули на Майдані, Герої Небесної Сотні, віддали своє життя саме за становлення нашої держави, за повернення українцям гідності й історичної пам’яті.
Зустріч на Театральний площі, яка часто супроводжувалася оплесками присутніх, завершилася взаємним гаслом-вітанням “Слава Україні – Героям Слава!”. Разом із Президентом України Петром Порошенком полтавці виконали Державний Гімн України.

Ольга ДМИТРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий