Причина лісових пожеж – навмисні підпали  та необережність

Причина лісових пожеж – навмисні підпали та необережність

Цьогоріч пожежна ситуація в лісах Полтавщини є напруженою, але контрольованою. На щастя, за останній час було зафіксовано лише дві пожежі загальною площею 0,43 гектара. Про те, як зберегти «зелені легені» у літній час, йшлося нещодавно на нараді в облдержадміністрації.
Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко повідомив, що причинами пожеж насамперед є погодні умови і людський фактор, а саме нехтування пожежними правилами в лісі. Однак є й інші об’єктивні фактори – недофінансування, зношеність парку лісопожежної техніки. Причиною ж усіх великих пожеж є навмисні підпали або необережне поводження з вогнем населення.
Найбільша кількість лісових пожеж у минулому році сталася в Кременчуцькому і Полтавському районах – 11 та 9. Наразі потрібно посилити роботу щодо профілактики пожеж у Кременчуцькому, Полтавському, Новосанжарському та Котелевському районах, зауважив виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Олег Пругло.
Наглядають за протипожежним станом та ведуть боротьбу з лісовими пожежами 8 лісопожежних станцій. Вони комплектовані 36 пожежними машинами, 13 пожежними модулями, 3 катерами, а також мотопомпами, ранцевими лісовими вогнегасниками, пожежним інвентарем. На підприємствах облаштували 57 місць для забору води зі штучних та природних джерел. Усі лісгоспи забезпечені системами радіозв’язку та частково – системами відеоспостереження.
«За кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища минулого року придбали 5 веж та 6 систем відеонагляду, а також у ДП «Кременчуцьке лісове господарство» створили наглядовий центр. Загальна чисельність пожежних команд на підприємствах – 140 осіб, із них 20 – постійні працівники. Із 2016 року утримання цих працівників відбувається за власні кошти лісгоспів», – поінформував Юрій Тараненко.
Він зауважив, що варто посилити систему відеоспостереження в лісах. Звернув увагу на впровадження сучасних систем виявлення лісових пожеж, підвищення технічної оснащеності, тісну взаємодію з підрозділами Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області та проведення протипожежної пропаганди. Це – найбільш дієві заходи уникнення пожеж та протистояння вогню в лісі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий