Приємна сенсація ювілейної  зорянської естафети

Приємна сенсація ювілейної зорянської естафети

“Зоря Полтавщини” провела традиційну легкоатлетичну естафету. Присвячена вона 180-й річниці нашої газети, 75-річчю визволення Полтавщини від фашистських загарбників та 73-й річниці Великої Перемоги. Змагання також організовували управління у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому, міська федерація легкої атлетики та центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”.

На дистанції проявляється командний дух

Перед початком естафети її учасників – школярів, учнів профтехучилищ, студентів вузів і технікумів – привітали начальник управління у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Олена Ромас, директор ПП “Зоря Полтавщини” Олександр Макаренко, учасник АТО, тренер-викладач Полтавської дитячо-юнацької школи № 4 Олег Коваленко. Вони побажали легкоатлетам перемог на дистанціях, наголосивши, що ця естафета є передусім нагадуванням молоді про невмирущий подвиг старших поколінь у Другій світовій війні, а нині – ще й даниною поваги до тих, хто не жалкує власного життя заради захисту суверенітету України на Донбасі.
Невеличку святкову програму підготували для юних спортсменів вихованці військово-патріотичного клубу “Воїн”.
Перед стартом естафети я поспілкувався з деякими учасниками.
Корній Лебеденко, учень Полтавської ЗОШ № 29: “Учетверте беру участь. Прийшов із надією на перемогу. Тут проявляється командний дух, демонструємо свої спортивні здібності”.
Альбіна Чечель, учениця Полтавської ЗОШ № 30: “Люблю займатися спортом. Під час подібних змагань отримую справжню насолоду. Намагаюся бути кращою”.
Світлана Мірошник, вихованка Полтавського професійного ліцею: “Біг – моє хобі. На дистанції спробую максимально викластися”.
Сергій Кошмай, керівник фізвиховання Полтавського професійного ліцею: “Вісімнадцятий рік поспіль беремо участь у зорянській естафеті. Обов’язково виборюємо призові місця. Дякуємо вашій газеті, що допомагає утверджувати здоровий спосіб життя”.

Призи – від “Зорі Полтавщини”

Після перевірки готовності усіх служб, задіяних у проведенні змагань, головний суддя Валерій Костенко дає старт естафеті. На бігові доріжки виходять учні шкіл, профтехучилищ, студенти вузів. Забіги тривають у кілька етапів. Першими серед молодших школярів фінішували юні спортсмени багатопрофільного ліцею № 1, другими – легкоатлети ЗНЗ № 16, третіми – гімназії № 33. Серед старших школярів перемогла гімназія № 33, на другому місці – ЗОШ
№ 9, на третьому – ПСШ № 3. Серед представниць профтехучилищ перемогли учениці Полтавського професійного ліцею. Серед технікумів та коледжів кращою була команда політехнічного коледжу, друге місце посів коледж нафти і газу, третє – комерційний технікум. Серед студентів вищих навчальних закладів перемогли спортсмени Національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, на другій сходинці – легкоатлети Національного техуніверситету імені Юрія Кондратюка, на третій – Української медстоматакадемії.
Усі учасники естафети отримали кубки і призи від газети “Зоря Полтавщини” – гарний туристичний інвентар – та грамоти від міськвиконкому.

Для багатьох дітей спорт – серйозне захоплення

Цього разу не обійшлося без сенсації. Адже зазвичай найкращий час на дистанції демонструють, як правило, студенти вузів. Втім нині абсолютними переможцями стали учні Полтавської гімназії № 33.
Світлана Науменко, вчитель фізвиховання Полтавської гімназії № 33: “Коли отримували суперприз, діти були навіть трішки спантеличені. Ми очікували на перемогу серед школярів, але те, що будемо кращими і серед студентів, навіть уявити не могли. Думаю, цього успіху досягнуто завдяки тому, що для багатьох дітей спорт є серйозним захопленням. Окрім того, наші молодші школярі посіли третє місце. Отож підростає гідна зміна. Спробуємо й надалі тримати пальму першості”.

Абсолютний переможець естафети – команда Полтавської гімназії № 33.
Абсолютний переможець естафети – команда Полтавської гімназії № 33.

Дар’я Макаренко, учениця Полтавської гімназії № 33: “Найтривожніше, коли стоїш на дистанції і чекаєш, доки тобі однокласник передасть естафетну паличку. Не знаєш, хто бігтиме перший. І ось нарешті бачиш, що він – попереду. Одна мить – у твоїх руках вже паличка і щодуху мчишся за перемогою. Це дуже гарні відчуття”.
Михайло Садовий, учень Полтавської гімназії № 33: “Я завжди бігав на коротких дистанціях – 150–200 метрів. На естафеті вирішили провести експеримент, і мене поставили на дистанцію 650 метрів. Переживав, думав, що на середині шляху мене обійдуть. Втім вдалося навіть збільшити перевагу. Цьогоріч я закінчую школу і дуже радий, що наостанок зумів зробити внесок у таку історичну спортивну перемогу свого навчального закладу”.
* * *
“Зоря Полтавщини” висловлює щиру подяку за допомогу в проведенні естафети бригаді медиків КУ “Екстрена медична допомога та медицина катастроф” (лікар Євгеній Куліш, фельдшер Наталія Бульбах та водій Олександр Приходько), Олександру Тихоступу із ФОП “GREN SHOW” за організацію звукового супроводу та управлінню патрульної поліції у місті Полтава.

Анатолій ВАСЕВИЧ.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий