Принади і ризики прирічкового парку

Принади і ризики прирічкового парку

Магістрантка Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Полтавської політехніки Ярослава Добрик презентувала дизайнерський проєкт міського прирічкового парку на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Дослідження майбутньої архітекторки визнали найкращим серед усіх робіт у секції «Дизайн архітектурного середовища».

Наукова робота Ярослави Добрик «Ландшафтний дизайн міських прирічкових парків» здобула диплом I ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Архітектура та містобудування». Роботу визнали найкращою серед 17 поданих на розгляд членів галузевої конкурсної комісії в секції «Дизайн архітектурного середовища». Підсумкову науково-практичну конференцію та презентацію кращих студентських проєктів провели на базі Харківського національного університету будівництва та архітектури в дистанційному форматі.
Наукова робота майбутньої архітекторки присвячена важливій і актуальній темі – ландшафтному дизайну прирічкових міських парків, виконана під керівництвом кандидата архітектури, доцента кафедри архітектури будівель та дизайну Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Людмили Шевченко.
«Вода чарує й притягує відвідувачів, викликає у них море позитивних емоцій. Вода є символом чистоти, нового життя, але водночас має неймовірну силу, здатну затоплювати, знищувати все на своєму шляху. Стихії природи можна прогнозувати, але з ними важко боротися. Така подвійна характеристика води несе як позитивні аспекти, так і небезпеку для людей та навколишнього середовища. І в першу чергу це стосується прирічкових парків та рекреаційних зон відпочинку біля води», – розповіла про вибір тематики власної наукової роботи Ярослава Добрик.
У своїй роботі магістрантка намагалася знайти відповіді на існуючі виклики у вигляді екологічних загроз, обмеженості доступу, безпеки експлуатації природних ресурсів та їх цілорічної художньо-естетичної привабливості. У прирічкових парках головними викликами є підняття рівня води, затоплення територій, зсув ґрунту в результаті підмивання тощо. Авторка запропонувала використати «бунт» природних стихій для урізноманітнення просторового вирішення територій, їхнього «залучення до участі» у формуванні художньо-естетичних якостей ландшафтного об’єкта. Зокрема Ярослава надала практичні рекомендації щодо збереження існуючої дендрофлори у таких парках, захисту прибережних територій від руйнувань, викликаних паводками, їх функціонального навантаження.
Наукова новизна результатів роботи полягає в уточненні поняття «прирічковий парк», виявленні прийомів ландшафтного дизайну, спрямованих на покращення етичних характеристик пропонованих об’єктів і вирішення екологічних та безпекових проблем.
«Прийоми, виявлені у ході даного дослідження, напрацьовані практичні рекомендації знайшли своє відображення в розробленій проєктній пропозиції по ландшафтному дизайну прирічкового парку в Полтаві. Робота спрямована на створення приємного ландшафтно-рекреаційного середовища, доступного й безпечного для всіх мешканців міста», – прокоментувала науковий керівник Людмила Шевченко.
Апробація результатів наукової роботи відбулася на міжнародній та університетській науково-практичних конференціях, у двох наукових публікаціях та дипломному проєктуванні.
Варто зазначити, що в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Архітектура та містобудування» презентували наукові роботи ще два магістранти кафедри архітектури будівель та дизайну Полтавської політехніки.
Наукова робота магістрантки Альони Гринь, присвячена лендформному підходу в проєктуванні архітектурних об’єктів, посіла 6-те місце в рейтингу наукових робіт. А робота магістранта Ростислава Федотова, присвячена мостам у дизайні архітектурного середовища, посіла 7-ме місце в рейтингу. Торік проєкт Ростислава Федотова «Дизайн велопарковки Poltava ride для міста Полтава» здобув 1-ше місце в бліц-конкурсі від КО «Інститут розвитку міста».

Медіа-центр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Поділися:

Добавить комментарий