Пріоритети та плани діяльності Полтавської ОДА на 2020 рік – такою була тема прес-конференції голови ОДА Олега Синєгубова, що проходила в прес-центрі ОКІА “Новини Полтавщини”.
Очільник виконавчої влади області розповідав про пріоритети та плани на 2020-й та відповідав на запитання журналістів.
Загалом поточний рік Олег Синєгубов назвав “Роком будівництва”. У цьому зв’язку планується завершення реконструкції кардіодиспансеру (орієнтовно – вже влітку 2020-го), подальша реконструкція аеропорту, будівництво басейну в Полтаві.
– Басейн має близько 70 відсотків готовності. Для завершення робіт потрібно близько 100 мільйонів гривень. Ми в обласному бюджеті заклали 10 мільйонів на це будівництво, решту коштів плануємо залучити за однією з державних програм, – зазначив голова ОДА.
Олег Синєгубов констатував, що в нового керівництва обласної державної адміністрації було чимало зауважень до роботи департаменту капітального будівництва. За його словами, через невірні управлінські рішення та інші причини у 2019-му із 180 мільйонів державного фінансування вдалося освоїти лише половину. Цю ситуацію у 2020-му будуть змінювати. Зараз в ОДА вже ведуться консультації із профільним міністерством щодо залучення в область державних коштів.
Стосовно перспектив полтавського аеропорту керівник області переконаний, що в нинішньому стані він не може приймати пасажирські рейси. Щоб змінити ситуацію, потрібно вкласти близько 400 мільйонів гривень у реконструкцію злітно-посадкової смуги.
Голова ОДА також називає нинішній рік “Роком медицини”. Він зазначив, що одним із головних завдань є завершення будівництва амбулаторій в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Деякі з них мають 15 відсотків готовності, деякі – 35 відсотків. Щоб підвищити темпи виконання робіт і завершити будівництво амбулаторій у цьому році, із безвідповідальними підрядниками будуть розривати договори. Є плани й щодо продовження реконструкції полтавського довгобуду – протитуберкульозного диспансеру.
Олег Синєгубов розповів і про плани поступового відходу від навчання дітей у інтернатних закладах. Натомість в області планують створити більше дитячих закладів сімейного типу та прийомних сімей. Певні зміни чекають і на сільські шкільні заклади, продовжиться визначення опорних шкіл.
Значні суми фінансування цього року спрямують на ремонт місцевих доріг. Якщо в 2019-му в області на місцеві дороги витратили 700–800 мільйонів гривень, то в цьому році сума зросте до 1 мільярда 300 мільйонів гривень. Окрім цього, керівництво області планує залучити близько 30 мільйонів євро на реалізацію проекту ремонту дороги із Машівки через Нехворощу в напрямку Дніпра.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо створення у Полтаві та області нових робочих місць, Олег Синєгубов зазначив, що незабаром у Полтаві відкриють інвестиційний офіс. І це вже в найближчій перспективі дозволить створити нові робочі місця:
– Я не буду зараз називати конкретну цифру, але мова йде не про сотні, а про тисячі робочих місць. Цей процес буде динамічним. У яких галузях? У найбільш розвинутих в області: промисловості, агропромисловому секторі та газовидобувній галузі.
Є плани в керівництва області й стосовно наведення ладу в комунальних підприємствах “Полтавафарм”, “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго”.
Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”