Пріоритетний напрямок –  молочне скотарство

Пріоритетний напрямок – молочне скотарство

«Агрофірма «ім. Довженка» утримує майже 12 тис. голів великої рогатої худоби. В структурі агропромхолдингу «Астарта-Київ» це найпотужніший осередок молочного тваринництва. Щодня для годівлі тварин тут потрібно близько 350 тис. тонн кормів. На підприємстві зараз завершується збирання кукурудзи на силос, щоб забезпечити повноцінну кормову базу для годівлі тварин.

Нині для аграріїв – найвідповідальніша та найважча пора. Саме зараз вони мають заготовити якісні корми для худоби. Тому робота триває до пізнього вечора.
На полях виробничого підрозділу «Шишацька» «Агрофірми «ім. Довженка» завершується збирання кукурудзи на силос. Агроном з кормовиробництва «Агрофірми «ім. Довженка» Петро Жамура розповідає, що щодня вони заготовляють від 3 до 4 тисяч тонн силосу:

Пріоритетний напрямок –  молочне скотарство
Агроном з кормовиробництва Петро Жамура.

– Впоратись з таким обсягом робіт людям допомагає сучасна техніка товариства: п’ять комбайнів «Jaguar» та 27 великовагових автомобілів.
Одна з переваг такої техніки, за словами комбайнера Валерія Ігнатьєва, – її висока продуктивність. Механізатор задоволений умовами праці та заробітною платою.
Після скошування кукурудзи подрібнену силосну масу перевозять вантажівками з поля до кормового центру. Третій рік поспіль він обслуговує ферми»Агрофірми «ім. Довженка» і є найбільшим в Україні. Саме тут заготовляють корми: сіно, сінаж, солому, силос, жом та щодня готують з цих інгредієнтів повноцінні кормові суміші для годівлі поголів’я агрофірми згідно з розробленими раціонами.
Коли зелена маса затрамбована та законсервована у траншеях, потрібно, щоб минув мінімум місяць: тоді силос буде повністю готовий до споживання худобою.
«Серце» кормового центру – операторна, звідки керують процесом приготування кормосуміші. Начальник кормового центру Роман Матіїв пояснює, що з допомогою спеціальної програми оператор контролює точну кількість інгредієнтів, послідовність їхнього завантаження у кормозмішувач і вивантаження уже готової кормосуміші на вантажівки.
Поголів’я агрофірми – майже 12 тисяч голів. Щодня для годівлі тварин потрібно близько 350 тонн корму.
У планах аграріїв у цьому році – заготовити ще 12 тисяч тонн сирого жому, який постачатиме цукровий завод «Астарти».

Довідка. «Агрофірма ім. Довженка» – структурний підрозділ агропромхолдингу «Астарта-Київ». В обробітку агрофірми – майже 45 тис. га орних земель у Гадяцькому, Диканському, Зіньківському і Шишацькому районах. На підприємстві працює понад 1500 людей.
Один із пріоритетних напрямків роботи агрофірми – молочне скотарство. Молоко реалізують екстра- та вищого ґатунків. Підприємство успішно розвиває рослинницьку галузь. Стратегічна культура – цукрові буряки. Окрім них, вирощують озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, сою.
Також агрофірма тісно співпрацює із сільськими радами в місцях, де орендує землі. У рамках соціального партнерства надає матеріальну допомогу школам, дитячим садкам, лікарням, будинкам культури. Підтримує самодіяльні художні колективи, спортивні команди, талановиту сільську молодь.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий