Привчаємо допомагати  в садку і на городі

Привчаємо допомагати в садку і на городі

У маленьких дітей завжди є бажання брати участь у роботі дорослих, а інтерес, який вони виявляють до праці на природі, надзвичайно великий. Потрібно вчасно помітити ці нахили, підтримати їх, не “остудити” цікавості та допомогти малятам виконати посильну справу.
Більшість батьків розуміє важливість трудового виховання дітей і привчає їх допомагати, зацікавлює. У таких сім’ях діти охоче виконують трудові доручення, з повагою ставляться до праці дорослих.
Велике значення мають дії, пов’язані з висіванням, посадкою та вирощуванням рослин у кімнаті, на городі, у садку, квітнику. Така робота дуже цікава, різноманітна. Якщо її правильно організувати, то вона принесе дітям ще більше радості та сприятиме їхньому всебічному розвитку.
Посильна праця на природі, на відкритому повітрі корисна для здоров’я дитини, а пов’язані з цим зусилля розвивають її фізично і координують рухи.
Вирощуючи овочі, ягоди, фрукти, дитина спостерігає за тим, як вони ростуть, і переконується: якщо добре попрацювати, то можна досягти хороших результатів. Це виховує наполегливість, дисциплінованість, привчає до сумлінного виконання певних обов’язків. Допомагає розумовому розвитку, розвиває допитливість, розширює світогляд дітей, дає певні практичні уміння.
Завдання батьків у трудовому вихованні – так організувати життя малюка у сім’ї, щоб самостійна праця справляла на нього максимальний позитивний вплив.
Робота по догляду за рослинами в квітнику та на городі цінна й тим, що загальна справа з батьками та іншими членами родини допомагає виховати у дитини перші риси колективізму, привчає працювати на спільну користь.
Адже це єдиний вид дитячої праці, в процесі якої виробляються конкретні матеріальні цінності.
Праця на присадибній ділянці принесе дітям задоволення, якщо в їхньому розпорядженні буде необхідний інвентар: лопатка, грабельки, відра, лійки тощо.
Дошкільнят потрібно навчити користуватися знаряддями праці, пояснити їхнє призначення – як ці речі використовувати, економно витрачаючи свої сили.
Можна разом з дітьми облаштувати не тільки квітники, а й невеличкі овочеві грядочки-клумби. Вирощування квітів, красивих, незвичайних овочів допомагає й естетичному вихованню дітей.
При комбінуванні овочевих культур у городніх композиціях, клумбах бажано робити ставку на різноманітність форм листя, колір, розмір рослин. “Дитяча” діляночка має бути легкою в догляді.
Для дітей (залежно від віку) посильні перекопування, розпушування землі, сіяння, садіння, прополювання, проривання, поливання, збирання врожаю. Дітям від такої роботи – задоволення. Батькам і бабусям-дідусям – велика підмога.

Якщо на дачу чи садибу приїздить маленька дитина

* Переконайтеся, що на вашій ділянці немає отруйних, колючих, алергенних рослин. Якщо є, позбавтеся їх.
* Якщо біля городу невеликий ставочок, ярок чи інша нерівність, їх потрібно обгородити хоча б невисокою огорожею, щоб малюк туди не впав.
* Убезпечте малюка від люків, колодязів, ям тощо – йому до них не має бути доступу.
* Приберіть скло, гвіздки, обрізки труб – на землі не повинно бути нічого такого, що може поранити дитину.
* Добрива і садову хімію заховайте подалі.
* Якщо на городі стоять ємності з водою для поливу, постарайтеся, щоб вони були високими і стояли рівно, не хиталися, інакше малюк може туди залізти чи перекинути на себе.
* Регулярно скошуйте траву, це знизить ризик укусів комах.

Підготувала
Валерія МОСТОВА.

Поділися:

Добавить комментарий