Пряжа для зимового  в'язання

Пряжа для зимового в’язання

Якою б стильною і гарною не була на вигляд нова кофтина, головна її функція в холодний сезон – зігрівати свого власника чи власницю. Отож до вибору пряжі для зимових речей варто ставитися прискіпливо.
Не секрет, що іноді об’ємний і важкий светр не дарує бажаного тепла. Причина – синтетичний склад застосованих для його створення матеріалів. Найнадійніший захист від холоду гарантує вовняна пряжа.

Нитки з вовни еластичні, м’які. З ними приємно працювати. Зв’язане полотно відзначається особливою легкістю. Однак слід розуміти, що вовняна пряжа в чистому вигляді зустрічається в магазинах рідко. Власне, для в’язальної справи вона не вигідна. По-перше, тому що вироби з неї дуже сильно кошлатяться. Тобто на поверхні речей утворюється величезна кількість дрібних грудочок вовни й одяг втрачає привабливий вигляд. По-друге, тому що натуральна вовна є досить колючим матеріалом для тіла, здатним викликати навіть подразнення.
Щоб «нейтралізувати» всі ці недоліки, у вовняну пряжу при виробництві додають синтетичні нитки, покращуючи тим самим її властивості. Класичним є поєднання вовни й акрилу.
Оскільки синтетику використовують у різних пропорціях, цією обставиною часто маніпулюють продавці пряжі, рекомендуючи недосвідченим в’язальницям під виглядом вовни напіввовну. Якщо пряжа містить лише від 8 до 52 відсотків вовни, це саме напіввовна.
Вовняні нитки бувають різних видів: мохер, ангора, кашемір, верблюжка, альпака тощо. Розглянемо деякі з них докладніше.
Мохер – це найтонша вовняна пряжа, яку отримують від ангорської породи кіз. Слово «мохер» походить від турецького «muyhyar», що в перекладі означає «краще козине волосся». Природний блиск цього шовковистого волокна настільки стійкий, що не зникає навіть після фарбування. Незважаючи на тонкість ниточок, найкраще виглядають вироби з мохеру, зв’язані на товстих спицях.
Ангора – ще один вид вовняних ниток для в’язання спицями. Ворс ангорського кролика порожній усередині, тому ангора тепла, м’яка й повітряна. Відрізняється красивим блиском, чудово забарвлюється в будь-які, навіть найяскравіші, відтінки. В’язати чистою ангорою було б нереальним завданням – вона аж занадто пухнаста. Виробники змішують ангору з іншими видами вовни. Завдяки цьому, до речі, ціна на пряжу стає доступнішою.
Альпака – пряжа, виготовлена з вовни лам. Цінується за міцність і легкість, різноманіття природних відтінків. У в’язанні використовується дуже активно, але переважно в сумішевій пряжі з іншими видами вовни чи акриловою ниткою, оскільки сама по собі доволі жорстка.
Вибираючи будь-яку вовняну пряжу, зверніть увагу на те, як скручена нитка. Виріб із сильно скрученої пряжі менше кошлатиться. Водночас пряжа, майже позбавлена в процесі сильного скручування ворсистості, набагато холодніша, ніж пухнаста.

Поділися:

Добавить комментарий