Про безпеку – цікаво, доступно, красиво

Про безпеку – цікаво, доступно, красиво

Учні Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко долучились до створення стінопису в першому в Полтаві інтерактивному класі безпеки на базі Головного управління ДСНС області. Діти зобразили на стінах рятувальників, полісменів та лікарів.
Інтерактивний клас безпеки розпочне приймати відвідувачів вже незабаром. Нині ж тривають підготовчі роботи та декорування стін, щоб приміщення стало ще комфортнішим та цікавішим для юних відвідувачів.
«Для нас дуже важливо, щоб до створення класу безпеки, який ми організовуємо у партнерстві з Головним управлінням ДСНС, долучилися діти. Саме для них цей простір. А наше завдання – допомогти та створити умови для самореалізації творчої молоді. Дякую, що відгукнулася наша Мала академія мистецтв і саме її вихованці долучилися до створення стінопису із різними зображеннями та сюжетами, які стосуються теми безпеки в громаді», – розповідає голова громадської організації «Нова Полтава» Юлія Городчаніна.
Ескізи на стіни кімнати заздалегідь нанесла речниця ГУ ДСНС у Полтавській області Світлана Рибалко.
«Коли почули про ідею створення стінопису дітьми для дітей, то одразу її підхопили. Адже це буде гарна пам’ятка на багато років. Хотілося показати не тільки рятувальників, а й усі напрямки роботи надзвичайників: це і піротехніки, і водолази, і пожежники. Також зобразили полісменів та медиків. Усіх, хто оберігає життя», – зазначила Світлана Рибалко.
Завідувачка образотворчого відділення Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко Світлана Конопльова каже, що заклад та вихованці завжди із задоволенням долучаються до заходів артнапрямку: «Нашим дітям дуже цікавий саме цей напрямок – розпис стін. Бо ми бачили, як створювався мурал на стіні будівлі ДСНС. Ми з радістю долучились, бо такого досвіду наші вихованці ще не мали».
Юні художники, отримавши пензлики та фарби, обрали свої сектори роботи. 9-річна Іра з подругою вирішила розписувати куточок із поліцейськими. «Я вперше долучилась до такого великого проєкту. Обрала поліцейського, бо там пішохідний перехід та діти. А також мені хотілося намалювати кашкет поліцейського», – ділиться вона.
Для 13-річної Марійки це теж перша велика спільна робота: «Цікаво робити щось для нашого міста. Може, комусь сподобається те, що я намалювала».
* * *
Загалом у Полтавській області нині функціонують 170 класів безпеки. Майже всі вони створені в навчальних закладах. На базі ж підрозділів ДСНС класи безпеки створюються для більш поглибленого вивчення та підготовки фахівців.
У Полтаві це перший клас безпеки на базі підрозділу. Тут будуть цікаві локації та більше різних матеріалів: макети будівель, електроприлади, манекени та необхідне обладнання. Буде міні-пожежна частина та навіть жердина, по якій спускаються рятувальники. А також буде приємний сюрприз для відвідувачів класу безпеки – такого в Україні ще нема ніде.
Повноцінно відкрити та приймати організовані групи дітей в класі безпеки на базі ДСНС у Полтаві планують вже з цього місяця. Щоб завітати, потрібно заповнити заявку в гугл формі.
За додатковою інформацією можна звертатися на електронну адресу: shavyro.pl@gmail.com, Анна Шавиро.
Ініціативу «Безпека дітей понад усе: створення інтерактивного класу безпеки» втілює громадська організація «Нова Полтава» на базі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) за фінансової підтримки Данії.

Світлана БОНДАРЕВА
Журналіст

Про безпеку – цікаво, доступно, красиво

Поділися:

Добавить комментарий