Продай землю «дяді», а що буде потім?

Продай землю «дяді», а що буде потім?

Земля – це не лише територія на географічній карті, де знаходиться наша країна – Україна. Це наша Батьківщина і в жодному разі не товар, яким можна торгувати. Продавати можна лише урожай, тобто те, що виросло на родючому шарі грунту, який щорічно оновлюється під дією мікроорганізмів, біоти. Продати території України олігархам чи іноземцям – це означає позбавити українців можливості користуватися своєю територією на планеті Земля, яку не одне століття захищали наші батьки, діди, прадіди.
Олігархам не цікаві земельні території на Донбасі, де за період війни земля перерита снарядами, або Олешківські піски на Півдні України. Питання стоїть однозначно й гостро: продайте територію України, на якій є чорнозем. Тож і відповідь має бути однозначною: «НІ». В іншому разі ми, українці, залишимося жебраками в своїй хаті, змусимо наших дітей наймитувати по світах, а старше покоління – прискорено відправитися в інші світи. Тоді нашу територію заповнять біженці зі Сходу, Азії та Африки. Чорноземний шар грунту нашої землі буде дуже дорогим, практично дорівнюватиме за ціною золота. Якщо провести експеримент – на полі в 100 гектарів згорнути чорнозем і виставити на продаж, його миттєво куплять і вивезуть до Європи, Азії чи Африки. А що матимуть українці? Лише територію, на якій нічого не ростиме, бо залишаться тільки глина, щебінь і пісок….
Територія України належить народу, який її населяє. Для того, щоб вирішити спірне питання (про обіг земель), перш за все необхідно провести облік земель та визначити їхню структуру. Наповнити кадастровий реєстр та провести перепис населення. А ще – провести повне розпаювання землі, щоб кожному українцю дати ділянку (пай) у розмірі близько
3 гектарів.
Далі ці паї віддати в оренду фермерам, які щорічно сплачуватимуть чималі кошти пайовикам, які зможуть передавати свої частки у спадщину дітям, онукам, правнукам…
Вартість за земельні паї виросте в ціні у десятки разів. Це буде дуже вигідно для громадян. Якщо немає спадкоємців, пай можна буде продати Українському Державному Земельному Банку. Це й буде захист суверенної, соборної території України, а не розпродаж її чужинцям. Адже в Конституції України написано, що земля належить народу. Відтак, щоб вирішувати такі спірні питання, як продаж землі, необхідно звернутися до жителів України через всенародний референдум.
Нам потрібна сильна, багата, дружна Шевченківська Україна, де вільні й щасливі люди будуватимуть власне майбутнє, майбутнє своїх нащадків і своєї держави.

Володимир ЛУКАШ,
агроном.
Полтавський район.

Поділися:

Добавить комментарий