“Програмувати –  це легко”

“Програмувати – це легко”

Три дні поспіль у Полтавському політехнічному коледжі в рамках Європейського Тижня Коду, що одночасно відбувався в Україні та багатьох країнах Європи (Europe Code Week започаткований єврокомісаром з питань цифрових технологій) проходив захід «Програмувати – це легко» з ініціативи Meet and Code. До речі, у нашому місті політехнічний коледж був єдиним навчальним закладом, який отримав грант на його проведення. Ініціатива Meet and Code започаткована у 2008 році за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

Як зауважив директор коледжу Олександр Пітяков, основна мета Meet and Code – показати дітям і молоді світ програмування та інформаційних технологій, продемонструвати, як з допомогою програмування можна втілити найсміливіші творчі ідеї. Завдяки Meet and Code юнаки і дівчата мали змогу дізнатися, як інформаційні технології впливають на повсякденне життя, отримати знання і розвинути навички, необхідні в сучасному світі.
«Ми щиро вдячні громадському об’єднанню «Культурний діалог» за надану можливість провести такий захід у стінах Полтавського політехнічного коледжу «НТУ ХПІ». Ця громадська організація утворилася у 2013 році, її команда накопичила досвід різноманітних проектів, має стійкі зв’язки з різними соціальними групами, є партнером та активно співпрацює з українськими та міжнародними організаціями в напрямку урбаністики, менеджменту культури, міжкультурного діалогу, мистецтва та діяльності щодо розвитку локальної демократії. Тому надзвичайно приємно, що й наш навчальний заклад завдяки ГО «Культурний діалог» зміг долучитися до такого масштабного міжнародного проекту, як Meet and Code.
В коледжі проводиться багато заходів, котрі популяризують всі 5 спеціальностей, за якими здійснюється підготовка, але сьогодні хочеться відзначити саме 2 циклові комісії, що були задіяні в цьому проекті, а саме – дисциплін програмної та комп’ютерної інженерії. Дякую усім загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам, які долучилися до заходу «Програмувати – це легко», – зазначив Олександр Пітяков.
Щодня нові знання та вміння отримували близько сотні полтавських юнаків і дівчат, які в свою чергу ділилися на чотири підгрупи, для почергової роботи у чотирьох локаціях. Всього участь у триденному марафоні взяли майже 300 учнів шкіл та професійно-технічних навчальних закладів. Лекторами виступали педагоги коледжу, а волонтерами, що забезпечували процес, – його студенти.
Один з них, третьокурсник Андрій Браїлко, розповів що під час роботи на локаціях полтавська молодь отримує багато корисних знань та навичок з програмування. Зокрема стосовно роботи з Arduino, апаратною обчислювальною платформою для аматорського конструювання, що може використовуватися як для створення автономних інтерактивних об’єктів, так і підключатися до програмного забезпечення, що виконується на комп’ютері. До того ж інформація про неї знаходиться у відкритому доступі й може бути використана тими, хто прагне створювати плату мікроконтролера власноруч.
Як зазначив Андрій, усі учасники проекту, з якими він спілкувався, були дуже задоволені отриманою під час його проведення інформацією, яка, без сумніву, знадобиться у подальшому житті не лише тим, хто вирішить присвятити своє життя професійному програмуванню, але й на аматорському рівні.
За підсумками навчання полтавські юнаки та дівчата, що взяли участь в проекті «Програмувати – це легко», отримали відповідні сертифікати Meet and Code.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий