Інформаційний кур’єр

Протидія поширенню коронавірусу

Наприкінці минулого тижня в нашій області розповзлися чутки про 2 мешканців, по одному в Кременчуці та Полтаві, у яких нібито виявили коронавірус. Проте після проведення відповідної діагностики на COVID-2019 у них не виявили ознак захворювання на коронавірус. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

Він повідомив, що пацієнт із Кременчука, студент, наразі перебуває в лікарні з діагнозом «гостра респіраторна вірусна інфекція». Його стан здоров’я задовільний. У полтавця, який нещодавно повернувся з Єгипту, виявили грип типу B, і тепер він лікується у стаціонарі в Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні в спеціальному окремому боксі.
– Я хотів би попросити всіх мешканців регіону – не треба без потреби викликати бригади «швидкої допомоги». Останніми днями почастішали виклики карет швидкої допомоги, які не завжди виправдані. Будь ласка, ставтеся відповідально до роботи медиків, адже в необхідних випадках пацієнти втрачають ресурси екстреної допомоги, – зауважив Віктор Лисак.
Зазначалося, що нині в регіоні на самоізоляції перебувають 29 осіб: 14 людей – у Полтаві, 15 – на території області.
Віктор Лисак вкотре закликав полтавців не панікувати. Тим, хто нещодавно повернувся
з-за кордону, слід користуватися гарячою лінією Національної служби охорони здоров’я 1677. Він також додав, що в області є 308 апаратів штучної вентиляції легенів і наразі цієї кількості достатньо, бо нині використовується лише близько третини наявних апаратів. Усім лікарням рекомендовано перевести частину фонду в інфекційний стаціонар. Уже підготовлено близько 1000 ліжок та майже 300 боксованих ліжок.
Також варто дотримуватися правил особистої гігієни: мити та дезінфікувати руки, не перебувати у людних місцях, провітрювати приміщення та проводити в них дезінфекцію. Роботодавців просять організувати роботу для працівників дистанційно. А тим, хто збирався подорожувати, варто відкласти поїздку.
* * *
На Полтавщині, як і в Україні загалом, з метою нерозповсюдження коронавірусної інфекції вживаються безпрецедентні заходи. Від 17 березня до 3 квітня у Полтаві призупиняється робота усіх громадських закладів, окрім продуктових магазинів, заправок, аптек, банків, поштових відділень, вокзалів та органів місцевого самоврядування.
– Закриття закладів – наразі єдиний захід, який дасть позитивні результати зі зниження захворюваності та розтягування її у часі. У нас не буде одночасно надходити велика кількість людей у лікувальні заклади й паралізувати їхню роботу, – зазначив лікар-епідеміолог, завідуючий відділенням державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр» МОЗ України Андрій Байбарза.
* * *
Нагадаємо, 11 березня Кабмін запропонував ввести обмеження на проведення масових заходів в Україні, а з 12 березня у Полтаві запровадили карантин. Попередньо – до 3 квітня. Обмеження торкнулися муніципальних, а також навчальних закладів: дитсадків, шкіл, коледжів, вишів тощо.
* * *
Президент України Володимир Зеленський утворив Координаційну раду з протидії поширенню COVID-19 як консультативно-дорадчий орган, основним завданням якого є моніторинг ситуації та напрацювання пропозицій щодо здійснення ефективних заходів, спрямованих на протидію поширенню коронавірусу в нашій державі.
Координаційна рада має право: одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, документи та матеріали; запрошувати на засідання та заслуховувати інформацію представників міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, керівників державних підприємств, установ та організацій з питань, що належать до її компетенції.
У вівторок, 17 березня ц.р., Верховна Рада України ухвалила відповідний закон щодо боротьби з коронавірусом.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий