Провідні полтавські спортсмени отримають від обласної влади по півмільйона гривень

Провідні полтавські спортсмени отримають від обласної влади по півмільйона гривень

Вже третій рік у рамках обласної “Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017–2020 роки” спортсмени, які прославляють наш край на українських і міжнародних змаганнях, отримують суттєву матеріальну підтримку з обласного бюджету на покращення житлово-побутових умов. У позаминулому році відповідну грошову винагороду отримали заслужений майстер спорту України з боксу Олександр Хижняк (молодший) та його батько й тренер Олександр Хижняк (старший), у 2018-му – майстер спорту України міжнародного класу з плавання, спортсмен з інвалідністю (ураження опорно-рухового апарату) Юрій Божинський та його тренер Ілля Калайда. Полтавщина – єдина область в державі, де в бюджеті закладено такі видатки на допомогу спортсменам.

Минулого четверга, 28 лютого, голова обласної ради Олександр Біленький, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, депутат обласної ради, президент Федерації греко-римської боротьби України Олег Сазонов, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький вручили сертифікати на отримання коштів іще чотирьом полтавським атлетам та їхнім тренерам. Як зазначали представники влади, кошти вже знаходяться на відповідному рахунку в казначействі, тож наші спортсмени зможуть отримати по півмільйона гривень у першій декаді березня.
Особливим подарунком до свята 8 Березня став сертифікат для представниці прекрасної половини людства, яка на татамі здолає більшість чоловіків, – майстра спорту України міжнародного класу з дзюдо Єлизавети Каланіної (тренер – Василь Волошин). Ліза – неодноразова призерка міжнародних змагань найвищого рівня. Минулого року вона здобула дві бронзові нагороди на особистому і командному чемпіонатах Європи.
Також сертифікати на 500 тисяч гривень отримали заслужений майстер спорту України з боксу, чемпіон України 2018 року Віктор Вихрист (тренер – Олександр Ляховий), заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, срібний призер минулорічного чемпіонату світу Едуард Шеметило (тренер – Олег Камерилов), майстер спорту України міжнародного класу з греко-римської боротьби, бронзовий призер чемпіонату світу-2018 Ленур Теміров (тренер – Анатолій Коханевич). Кожен із тренерів отримав сертифікат на 100 тисяч гривень.
Як зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, у 2019 році з обласного бюджету на розвиток та підтримку фізкультури і спорту передбачено 102 мільйони гривень, не враховуючи капітальних видатків. За останні роки майже втричі збільшено кількість стипендій, які отримують провідні полтавські атлети, що представляють різні види спорту. Так, якщо у 2015 році їх отримували 12 атлетів, що представляють олімпійські види спорту, то тепер стипендіатів тридцять. У тому числі по п’ять спортсменів із неолімпійських видів спорту та з обмеженими фізичними можливостями.
– Будівництво майданчиків зі штучним покриттям, реконструкція спортивних споруд, виплати стипендій успішним спортсменам за їхні досягнення – щороку приріст щодо виділення коштів на розвиток фізкультурно-спортивної галузі сягає 20 відсотків. І в 2019-му не збавлятимемо обертів. Готові й надалі фінансувати досягнення наших полтавських спортсменів, робити їхнє життя і умови для тренування більш комфортними, щоб заохотити та мотивувати їх до нових звершень, – запевнив Олександр Біленький.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий