Психолог попередив про наслідки надмірного  страху перед коронавірусом

Психолог попередив про наслідки надмірного страху перед коронавірусом

Завідувач відділення психотерапевтичної допомоги та соціальної реабілітації при психіатричній клінічній лікарні №1 Микита Чернов попередив про негативні наслідки надмірного страху перед коронавірусом. Побороти боязнь допоможе об’єктивна інформація, що отримується одночасно з кількох надійних джерел.
За словами психолога, в подібних випадках тривога провокує у людей різні реакції. Одних вона мобілізує і робить обережнішими. В інших виникає неконтрольована паніка й людина починає робити небезпечні для самої себе вчинки. У результаті знижується якість життя, порушується комунікація з оточенням. Як наслідок, люди починають уникати спілкування, загострюють увагу на хворобливих переживаннях. Деякі сприймають інформацію про поширення коронавірусу планетою як справжню катастрофу. При цьому в схильних до тривожних переживань людей нерідко виникає зростаюча підозрілість. У результаті вони намагаються ізолювати себе від оточення, але подібні заходи побороти страх не допомагають, більше того, він починає наростати.
Позбутися боязні коронавірусу можна за допомогою об’єктивної інформації, але якщо тривога стає неконтрольованою, обійтися без допомоги професіоналів не вийде. Психолог рекомендує вчасно звертатися до фахівців, які займаються розв’язанням проблем психологічного характеру, й не затягувати з лікуванням.

Поділися:

Добавить комментарий