Пташине царство  Василя Гапоненка

Пташине царство Василя Гапоненка

Кременчуцький ентузіаст Василь Гапоненко понад 15 років розводить на власному подвір’ї екзотичних пернатих. Наразі у його «птахопарку» – понад 70 різних птахів, зокрема чимало видів декоративних курей, фазанів, павичів та голубів.

Хобі, яке з дитинства приносило задоволення для душі, поступово, крок за кроком, перетворилося на невеличку власну справу. І хоча чоловік за професією водій, на своїх улюбленців часу не шкодує. Тож дочекався, коли, так би мовити, господарство починає хоча б частково годувати саме себе. Наразі із задоволенням бере участь у місцевих та всеукраїнських виставках і таким чином має змогу обмінятися птахами, підібрати на плем’я, продати частину пернатих.
«Останнього разу вивозив на пташину виставку курей порід брама куропатчата і білий кохінхін, – говорить господар. – Нових власників вони знайшли з першого разу. Кожен купує собі птахів залежно від вподобань».
Варто додати, що всі пернаті молодого віку, адже свою колекцію кременчучець постійно поповнює. Приміром, декоративні голуби отримали прописку на подвір’ї рік тому. Павичі стали останнім поповненням екзотичної пташиної родини. Вони настільки припали до душі, що нині Василь Гапоненко планує збільшити їхню кількість. А ще докупити декоративних качокмандаринок. Не для прибутку, а для задоволення. Доглядати за птахами не складно, але чи не найбільше птахівник журиться, як прогодувати за нинішніх цін на зерно таку пернату компанію. На пшеницю, кукурудзу, просо доводиться витрачати чимало грошей. До того ж раціони птахів можуть суттєво відрізнятися. Тож, якщо не вистачає коштів, змушений продавати частину колекції.
«Якщо інших птахів можна годувати переважно пшеницею та кукурудзою, то для голубів обов’язкові просо та соняшникове насіння. В середньому для всіх птахів відро зерна витрачається на день. А це приблизно 70 гривень. З соняшниковим насінням взагалі біда, адже його ціна на місцевому ринку підскочила вище 100 гривень за відро», – говорить птахівник.
З настанням весни Василь Гапоненко почав будувати плани на рік. Сподівається, що, попри всі складнощі, він буде продуктивним. Зокрема хоче влаштувати вольєр для павичів, адже багато варіацій їхнього кольорового забарвлення – чорноплечі, опалові, білі, персикові, камея, бронзові, вугільні, пурпурові, жовто-зелені, природного забарвлення зі смугастими крилами, природного забарвлення з білими «очками» на пір’ї хвоста, строкаті, сріблясто-строкаті та інші. Звісно, знайти їх в Україні та розводити на обмеженому просторі буде непросто, але частину з них все ж можна буде згодом побачити на подвір’ї нашого земляка.

Поділися:

Добавить комментарий