Птиця занедужала...

Птиця занедужала…

Господарі, які утримують птицю, часто цікавляться: що за хвороба, коли синіють шкіра, гребінець, сережки, дзьоб і птиця гине? Такі симптоми можуть бути за різних хвороб, зокрема:
– за хвороби Ньюкасла (несправжня атипова чума) – синюшність шкіри голови у птиці;
– за стрептококозу – посиніння гребінця;
– за вірусного гепатиту каченят – синюшність слизової оболонки ротової порожнини і дзьоба;
– за чуми качок – синіє дзьоб;
– за ожиріння печінки і нирок у бройлерів – синіє гребінець;
– за «чорного блювання» у курчат, рідше – у дорослої птиці – синіють гребінці й сережки;
– за нирковокам’яної хвороби – синіє шкіра;
– за отруєння калійною селітрою, ціанистими солями, фосфором, гірчичною олією – синіють гребінці й сережки;
– за нестачі тіаміну в дорослих курей – синіють гребінці.
Окрім цього, є і специфічне захворювання – моноцитоз (синій гребінь, хвороба Петерсона), який реєструється у курей та індиків. Якщо у птиці посиніння гребінця, синьо-блакитне забарвлення шкіри голови і сильний венозний застій кровоносних судин шкіри, проноси, звуження очної щілини, ви маєте підставу запідозрити хворобу Петерсона. Збудником її є вірус. Виникає вона переважно влітку, коли висока температура повітря, у курей, які досягли статевої зрілості й за незадовільної годівлі у період початку яйцекладки.
Найчастіше кури хворіють у віці 6–7, а індики – 1,5–4 місяці. Інкубаційний період триває 5–6 днів. За гострого перебігу хвороба починається раптово і може уразити всю птицю одразу. Падіж серед дорослих особин становить 10 відсотків, а поміж молодняку – до 50 відсотків. У хворої птиці втрачається апетит. Знижується продуктивність. У індиків шкіра голови може стати чорною. За хронічного перебігу хвороби клінічні ознаки не чітко виражені. У дорослої птиці з’являються слабкість, сонливість, кров’яний понос.
Для профілактики потрібно утримувати у чистоті приміщення та вигульний дворик, годувати птицю збалансованими і повноцінними кормами.
При виявленні перелічених симптомів, не гаючи часу, звертайтеся до ветлікаря. Для лікування птиці рекомендується застосовувати окситетрациклін із розрахунку 2 грами на 10 кілограмів корму протягом шести днів. Ефективне введення в корм до 2 відсотків патоки.

Н.Боцуляк,
ветлікар

Поділися:

Добавить комментарий