Радість і туга переплелися

…Ганна Михайлівна Кіпоренко народилася і виросла в селі Березняки Хорольського району, сьогодні вже Покровськобагачанської громади, на щедрій на врожаї землі, поряд із тихоплинною річкою Грибихою.
Родина сповнювалась голосами п’ятьох дітей, батьки були дуже працьовитими, тому й мали ділянку землі, худобу та добротну оселю.
Статки роботящої родини декому не сподобались, і скоро сімейство підпало під розкуркулення. Ганна, рятуючись від переслідувань, подалася до родичів у село Стара Мусіївка. Росла, працювала. Зустріла молодого парубка Григорія Кіпоренка, за якого вийшла заміж.
Незабаром у молодої родини народилась донечка Маруся. Проте сімейне щастя було недовгим – розпочалася війна. Чоловік пішов на фронт. Жінка продовжувала працювати, ростити донечку.
Один із похмурих осінніх днів став дня неї чорним: листоноша приніс похоронку про загибель Григорія. Залишилась Ганна з малою дитиною сама. Було гірко і слізно, але треба якось жити. Майже все село – самі вдови. Сіяли й орали, жали та молотили, обробляли землю на коровах, а часом і самі впрягалися в плуги, копали лопатами не тільки колгоспні ниви, а й свої. Мабуть, думали вони, ніхто в світі не зазнав стільки поневірянь. Старіли і сивіли жінки завчасно, в 30–40 років. Але життя тривало, жити потроху ставало легше.
Донька виросла, закінчила середню школу та Сумське педагогічне училище. Повернулась додому і стала працювати у Мусіївському дитячому садочку вихователем. Діти любили Марію Григорівну, колеги – поважали. Зустрівся хороший чоловік – Анатолій Черкаський. Молоді стали жити разом із матір’ю. Сім`я поповнилася двома чарівними дівчатками: Галею і Валею. Та горе не обминало поріг Ганни Михайлівни. Раптово померла внучка Галя, і від розлуки бабуся втратила зір.
…Так і до сьогодні живе Ганна Михайлівна з родиною доньки. Справжня радість для старенької, коли приїжджають з Хорола внучка Валя з чоловіком, правнучка і праправнучка. І тоді стає світло на душі, всі незгоди відходять кудись далеко. Вже 96-ту весну зустріла бабуся Ганна… Тепло привітали її велика родина, друзі та односельці. Здоров’я, довгих літ, любові й поваги рідних Вам, шановна мама, теща, бабуся, пра- і прапрабабуся.

Сергій МІСЮРЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий