«Разом ми переможемо будь-якого ворога»

«Разом ми переможемо будь-якого ворога»

Минулого вівторка, 15 лютого, в Полтаві відбулося пленарне засідання одинадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький. У роботі сесії взяв участь тимчасово виконувач обов’язків голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.

Усі чотири питання порядку денного стосувалися підтримки підрозділів територіальної оборони та ситуації, що склалася на кордонах України в зв’язку з агресивними діями Російської Федерації. На початку засідання від імені фракцій обласної ради виступили Людмила Мірошніченко, Лариса Босенко, Сергій Бульбаха, Олег Сазонов, Іван Близнюк, Олексій Чепурко, Ольга Усанова.
Депутати внесли зміни до Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2021–2027 роки, затвердили звіт про виконання обласного бюджету Полтавської області за 2021 рік, внесли зміни до показників обласного бюджету Полтавської області на 2022 рік.
Відповідно до рішення обласної ради в межах Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2021–2027 роки, з обласного бюджету виділено кошти в сумі 20 мільйонів гривень, які спрямовано для забезпечення потреб підрозділів територіальної оборони.
Також депутати обласної ради прийняли Звернення до жителів Полтавської області у зв’язку із суспільно-політичною ситуацією, що склалася на фоні загрози військового вторгнення Російської Федерації на територію України.
Депутати зазначили, що в Україні з 2014 року триває війна, але останнім часом на кордонах нашої держави склалася непроста ситуація – Росія продовжує ескалацію, накопичує війська і техніку, погрожуючи Україні та Європі, нехтуючи правами інших держав. У зверненні наголошується, що наша держава прагне миру, готова до переговорів та конструктивного діалогу і не поступиться національними інтересами чи суверенітетом. Депутати звернулися до Верховної Ради України з пропозицією надати оцінку Мінським угодам та сприяти виконанню гарантій за Будапештським меморандумом. Водночас депутати звертаються до мешканців Полтавської області, всіх співвітчизників із закликом не поширювати панічні настрої, не піддаватися на інформаційно-психологічні атаки, зберігати спокій, вірити в нашу армію, яка має досвід ведення бойових дій, достатньо сил і засобів, щоб відстояти Україну, а також просять підтримати загони територіальної оборони, сприяти їхній розбудові.
Зокрема у зверненні йдеться: «Закликаємо всі політичні сили до єдності, консолідації зусиль, щоб спільно протистояти тиску з боку агресора, не розхитуючи політичну ситуацію всередині країни.
Пам’ятаймо, що в єдності наша сила. Разом ми переможемо будь-якого ворога».
* **
Під час традиційного спілкування із журналістами після закінчення роботи сесії голова Полтавської облради Олександр Біленький зазначив: «Сьогодні була коротка, але водночас дуже важлива сесія. Щодо питання виділення коштів на територіальну оборону ми провели правоохоронну та бюджетну комісії, і за підсумком результативного голосування в сесійній залі 20 мільйонів гривень з бюджету буде передбачено саме на тероборону. Розподілом коштів, системою звітності займатиметься облдержадміністрація, свою частину завдання – голосування – депутати наразі вже виконали».
Тимчасово виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Дмитро Лунін наголосив: «На території області 5 батальйонів та одне управління територіальної оборони, сформована бригада. На сьогодні потреба щодо створення належних умов для роботи наших військових – 40 мільйонів гривень. 20 мільйонів виділяє обласна рада, я впевнений, що протягом 2–3 днів всі наші громади підтримають такі ж зміни до програм і нададуть ще 20 мільйонів гривень. Наразі планується придбання 6 авто, ремонт приміщень і зброярень, оснащення робочих місць. Впевнений, що консолідація нашого суспільства з цього питання буде стовідсоткова».
«Ми всі на місці, всі тут. Хочемо закликати жителів Полтавщини не панікувати! Обласна влада, Збройні сили, правоохоронні органи, які знаходяться на території нашої області, – всі працюють у штатному режимі. Найголовніший наш ворог – паніка», – підсумував голова обласної ради Олександр Біленький.

При підготовці матеріалу використано інформацію з офіційного сайта Полтавської обласної ради.

Добавить комментарий