Регіональний вимір української революції 1917–1921років

Регіональний вимір української революції 1917–1921років

В опорному закладі Кобеляцької міської ради «Ліцей № 2 імені Олеся Гончара» розгорнули виставку Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Українська революція 1917–1921 рр. Регіональний вимір». Просвітницький захід організували відділ освіти та відділ культури, молоді і спорту виконкому Кобеляцької міської ради, дирекція ліцею, Кобеляцький комунальний музей літератури та мистецтва, Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.

Показ виставки присвятили знаковим подіям революції. 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік відбулася не менш значуща подія – 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві Директорія Української Народної Республіки урочисто проголосила Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Також 29 січня в Україні вшановується пам’ять учасників бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Старшокласники ліцею знайомляться зі світлинами, мапами, документами, хронологією подій в часи Української Центральної Ради, Української держави (гетьманату) Павла Скоропадського, Директорії УНР, окупації УНР більшовицькою Росією, масових селянських антибільшовицьких повстань. 14 банерів виставки розповідають про події сторічної давнини. Кожен з них присвячений певному українському регіону – Буковині, Закарпаттю, Київщині, Криму, Слобожанщині, Таврії, Чернігівщині та іншим. Така форма подання дозволяє простежити основні події та унаочнити їх загальноукраїнський характер, виокремити специфічні регіональні особливості перебігу подій та суспільної думки. Матеріал виставки забезпечує всебічне вивчення перших визвольних змагань українського народу за державну незалежність України на початку ХХ століття у розрізі регіонів. Окремий банер присвячений подіям 1917–1923 років на Полтавщині. Тут розповідь і про національне піднесення на Полтавщині навесні 1917 року, і про голову Директорії УНР Симона Петлюру, і про повстанський рух, зазначили у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП.
Планується, що виставку «Українська революція 1917 – 1921 рр. Регіональний вимір» експонуватимуть в усіх навчальних закладах міста Кобеляки.

(За матеріалами офіційної ФБ-сторінки Кобеляцький комунальний музей літератури та мистецтва).

Добавить комментарий