Рекордні врожаї ТОВ “Машівка-Агро-Альянс”

Рекордні врожаї ТОВ “Машівка-Агро-Альянс”

У цьому господарстві озимі зібрали з середньою урожайністю 52,7 центнера. Це найвищий результут не лише в районі, а й серед 22 господарств корпорації «Агроцентр», куди входить і «Машівка-
Агро-Альянс».

Рекордні врожаї ТОВ “Машівка-Агро-Альянс”
Директор ТОВ «Машівка-Агро-Альянс», депутат обласної ради Іван Сидоренко.

Директор ТОВ «Машівка-Агро-Альянс», депутат обласної ради Іван Сидоренко розповідає, що цьогоріч у господарстві озимих посіяно найбільше з усіх сільгосппідприємств району – дві з половиною тисячі гектарів. Тож поки впорали всі площі, довелося добряче потрудитися. Проте в «Машівці-Агро-Альянсі» все налагоджено до автоматизму. Маючи в користуванні десять із половиною тисяч гектарів землі, керівництво господарства подбало про те, щоб врожаями опікувалися висококваліфіковані спеціалісти. Тож лише агрономів у господарстві разом із головним, Русланом Харитенком, – вісім: Юрій Сорокін, Олександр Кунпан, Валентин Жовтий, Владислав Обладанюк, Леонід Божко, Сергій Комісаров, Олексій Карацюпа. І в кожного – своя ділянка роботи.
Озимі в господарстві були посіяні на трьох відділках. Іван Сидоренко розповідає, що на супіщаних грунтах озимі дали врожайність близько сорока центнерів. На інших відділках вона сягала 60 центнерів.
У збиранні ранніх зернових господарство задіяло вісім комбайнів; 4 бункери, що транспортують зерно від комбайна до автомобілів; 8 «КамАЗів» із причепами та спецтехніку.
– А працюють у нас професіонали своєї справи, – говорить про комбайнерів, механізаторів та водіїв Іван Іванович. – Серед екіпажів комбайнерів кращими є Микола Головашич та Сергій Капустян, Дмитро Черненко та Ігор Стоян, Олександр Черненко та Володимир Черненко, Станіслав Савченко та Василь Куян, Дмитро Грозь та Олександр Саєнко, Леонід Реп’ях та Віталій Година, Павло Чайка та Василь Фисун, Євгеній Веклич та Валерій Борщенко. Серед водіїв хотілося б відзначити Віктора Стояна, Олександра Горобця, Івана Петровича, Сергія Кур’янова, Едуарда Асауленка, Леоніда Засору, Романа Сорокіна, Сергія Микитюка, Олександра Кур’янова.
На транспортуванні зерна з поля до автомобілів трудилися Віталій Голубенко, Анатолій Деркач, Михайло Яртим та Олександр Раєнко; пожежну безпеку забезпечували Микола Кольвашенко та Олександр Дузенко. Слід відзначити й роботу служби безпеки на чолі з Олексієм Павленком. Тобто в кожного – своя права, – зауважив директор товариства.
– Хлібороби, які працюють у полі, забезпечені безкоштовним обідом, – продовжує Іван Сидоренко. – Ті, хто трудиться в бригаді, сплачують половину його вартості. До речі, наші хлопці їздили на збирання зернових і в інші області та райони. Вони розповідали, що так смачно і ситно, як у нас, не годують ніде. І це дійсно так. А забезпечують працівників обідами прекрасні кухарі: Галина Харченко, Олена Синяговська, Валентина Асауленко та Галина Ігнатенко.
Іван Сидоренко задоволений результатом жнив. У ТОВ «Машівка-Агро-Альянс» до збирання підлягало 2520,42 гектара озимої пшениці. Намолот склав 13262 тонни зерна при середній урожайності 52,7 центнера. Це результат наполегливої праці й високої відповідальності хліборобів. Керівник агроформування висловив усім жниварям найщирішу вдячність.
Окрім ранніх зернових, у «Машівці-Агро-Альянсі» цьогоріч посіяно близько 2500 гектарів соняшнику, 2700 гектарів сої та 3700 гектарів кукурудзи. Щодо пізніх культур, то, як зауважив Іван Сидоренко, прогнози оптимістичні: «Погода сприяє їхньому розвитку та дозріванню. Тож сподіваємося на хороші врожаї».

Валентина ПАТИК
Журналіст

Добавить комментарий