РЕКОРДНИЙ 2018 РІК  ДЛЯ МИТНИКІВ  ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ

РЕКОРДНИЙ 2018 РІК ДЛЯ МИТНИКІВ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ

Від Полтави до найближчого кордону нашої держави – не одна сотня кілометрів. Митниця в області внутрішня, тому зрозуміло, що тут немає потужного трафіку вантажів, автомобілів чи цікавих до української екзотики закордонних туристів, як на зовнішніх кордонах держави. Проте ці обставини не завадили полтавським митникам встановити у році, що минув, власний рекорд – перевищити свої позаминулорічні здобутки й перерахувати до державної скарбниці митних платежів на суму майже 4,2 мільярда гривень.
Полтавщина одна з небагатьох областей України, де експорт перевищує імпорт. Тож цілком закономірно, що у розвиненого регіону повинна бути й потужна митниця. Докладніше про роботу Полтавської митниці ДФС розповідає її начальник Микола КАЛІНІЧЕНКО.

Сьогодні в Полтавській митниці ДФС акредитовано понад 2 тисячі суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Аналізуючи географію зовнішньоторговельних зв’язків Полтавського регіону можна зазначити, що вона поширюється майже на всі частини світу. Партнерські відносини полтавських підприємств охоплюють понад 80 країн світу.
Саме тому одним із пріоритетних напрямків роботи Полтавської митниці ДФС є створення для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності належних умов, за яких вони будуть мати можливість розширювати обсяги товарообігу та, як наслідок, забезпечуватимуть збільшення надходжень до державної скарбниці. З цією метою в Полтавській митниці ДФС вживаються заходи щодо скорочення часу проведення митних процедур. Відбувається це не за рахунок зниження якості проведення операцій митного контролю, а за рахунок того, що під час проведення митного оформлення акцент перенесено на контроль за операціями, які підпадають під профілі ризику. В рамках спрощення процедур митного оформлення товарів митницею встановлено чіткий контроль за дотриманням часових нормативів при митному оформленні митних декларацій. Як результат, середній час проведення митних формальностей не перевищує 40 хвилин.
З дня набрання чинності рішення про обов’язковість використання підприємствами і держорганами інформаційної системи «єдине вікно» в зоні діяльності Полтавської митниці ДФС відсоток митних оформлень, в яких інформація про позитивні результати проведення державних видів контролю, становить 100%.
Незаперечним є той факт, що від позитивного розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств області залежить якісне виконання митницею фіскальної функції. Завдяки професійно організованій роботі з контролю за чистотою декларування товарів, за рівнем їх митної вартості, перевірок правильності класифікації та визначення країни походження товарів, а також контролю за правильністю надання пільг в оподаткуванні, вдається чітко та якісно виконувати поставлені завдання.
Слова словами, а цифри – річ незаперечна. Полтавською митницею ДФС у 2018 році до Державного бюджету України перераховано майже 4,2 мільярда гривень, що становить 114,3% встановленого індикативного показника доходів (3 648,2 млн грн) та майже на 1 мільярд, або 30,3%, більше, ніж за аналогічний період 2017 року (3 200,2 млн грн).
У 2018 році значно збільшилися обсяги вартісних показників зовнішньоекономічних вантажів, також зросли кількісні показники експортно-імпортних операцій. Позитивну тенденцію в даному напрямку фіксуємо й у цьому році. Так, у січні-лютому поточного року до зведеного бюджету України митниками Полтавщини вже перераховано понад один мільярд гривень, що становить 117,9% виконання доведеного індикативного показника.
У 2018 році керівництвом митниці жорстко взято під контроль роботу в напрямку протидії митним правопорушенням. Значна увага приділяється взаємодії митниці з правоохоронними та контролюючими органами, а також проведенню скрупульозної аналітично-пошукової роботи. Як результат, у 2018 році складено 550 протоколів про порушення митних правил, що в 2,7 разу більше, ніж у 2017 році. За результатами розгляду справ про порушення митних правил накладено адміністративних стягнень на суму понад 4,1 млн грн. До Держбюджету України перераховано штрафів на суму 1,4 млн грн, тоді як за 2017 рік стягнуто штрафів – лише 0,6 млн грн.
“Добрий початок – то половина роботи”, – свідчить народна мудрість. Я маю сподівання, що позитивні результати роботи Полтавської митниці ДФС, які ми маємо на початку 2019 року, дозволять гідно та в повному обсязі виконати ті завдання, що ставляться перед митницею керівництвом Державної фіскальної служби України та викликані вимогами сьогодення.

Записав Артем БЛИЗНЮК,
журналіст.

Поділися:

Добавить комментарий