Ремонтуємо взуття самостійно

Ремонтуємо взуття самостійно

Навіть найякісніша і найміцніша пара взуття у процесі постійного використання поступово пошкоджується від впливу вологи, бруду, реагентів і просто часу. Найпоширенішою проблемою є відклеювання підошви.
Ясна річ, ремонтом взуття мають займатися чоботарі, але деякі дефекти можна усунути й самостійно.

Вибираємо надійний клей. Беручись за ремонт взуття у домашніх умовах, варто враховувати, що його надійність не в останню чергу залежить від якості обраного клею. Оскільки асортимент клейових засобів нині доволі широкий, розглянемо деякі з них докладніше.
«Десмокол» – це прозорий клей із поліуретаном, призначений для склеювання ПВХ, лагодження виробів зі шкіри та замші, в тому числі для приклеювання взуттєвої підошви. Цей засіб заслужив довіру професіоналів і продається в спеціалізованих магазинах.
Клей «Момент Марафон» спеціально призначений для ремонту взуття. Володіє водо– і морозостійкістю, стійкий до негативного впливу навколишнього середовища. Споживачі вибирають цей клей за простоту у використанні. Через добу підклеєне взуття уже готове до експлуатації.
Епоксидна смола (В7000) після засихання перетворюється на міцний еластичний водонепроникний шар, що відмінно підходить для взуття, яке постійно перебуває у русі. При ремонті за допомогою цього засобу взуття дає мінімальну усадку, але для повного висихання може знадобитися 1–2 доби.
Клей «Швець» у своєму складі має поліхлоропреновий каучук, підсилювачі клейкості та органічні розчинники. Добре приклеює шкіряний верх взуття до гумової підошви (крім поліуретану), а також підходить для вклеювання устілок, підкладки та інших елементів. Носити відремонтований виріб можна буде тільки через 3 доби.
Kenda Farben і Bonikol – це спеціальні засоби для взуттєвої промисловості від європейських виробників. Гарантують надійне склеювання. Підходять для приклеювання шкіри й шкірозамінників, а також каблуків та устілок.
Окремо варто згадати про засіб, який для ремонту взуття абсолютно не придатний, але доволі часто використовується через брак знань у споживачів. Ідеться про всім відомий «Суперклей» («Секунда» і т.д). Цей засіб передбачає не еластичне, а винятково жорстке з’єднання поверхонь, у результаті чого підошва й матеріал черевика деформуються при ходьбі. Невдовзі матеріал не витримує такого навантаження і знову рветься у тій же ділянці, яка була полагоджена, чи в іншій.
Алгоритм ремонту взуття в домашніх умовах. Ретельно очистіть пошкоджений черевик від бруду й повністю висушіть. Уважно огляньте підошву: якщо вона відокремлюється у кількох місцях, краще відірвати її повністю і приклеїти заново.
Шпателем очистіть поверхні, які будете з’єднувати, від старого клею і знежирте (ацетоном чи спиртом). Нанесіть на них клей відповідно до інструкції. Найчастіше мова йде про тонкий шар клею – не більше 3 міліметрів.
Почекайте кілька хвилин і щільно притисніть підошву до черевика так, щоб між з’єднуваними ділянками не залишилося порожнеч. Далі отриманий результат необхідно закріпити. Якщо ремонтуєте черевик чи короткий чобіток, достатньо щільно набити його газетами, щоб не втратив форму, а зверху покласти якийсь вантаж. У такому положенні взуття має залишатися не менше 10 годин. Якщо ремонтуєте чобітки з високими халявами, то, за можливості, закріпіть склеєну ділянку прищіпками. Але робити це треба дуже обережно, щоб не подряпати шкіру.
Описаний метод ремонту взуття називають холодним. Гарячий метод відрізняється лише тим, що нанесений для склеювання засіб потрібно залишити до повного висихання (приблизно на півгодини), а потім розігріти його феном і міцно притиснути з’єднувані поверхні на 20 секунд. Носити відремонтоване взуття можна буде через 2 доби.

Поділися:

Добавить комментарий