Ревізія у косметичці

Ревізія у косметичці

Знайшли в далекій шухляді помаду, яка не сподобалась кілька років тому, і хочете дати їй ще один шанс? Стоп! Засоби для макіяжу «другої свіжості» можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям.

Термін придатності косметичних засобів виробники зобов’язані вказувати як на упаковці (на коробочці), так і безпосередньо на тюбику. Однак варто розуміти, що термін зберігання косметики в нерозкритій упаковці значно відрізняється від терміну придатності косметики, якою користуються. Наприклад, флакон із тональним засобом у запломбованій заводській упаковці може зберігатися в темному прохолодному місці до трьох років. Але після того, як тональний засіб розкрили, його термін придатності становить 6–12 місяців, залежно від технології виробництва.
Зрозуміти, що термін придатності косметичного засобу давно вийшов, не допоможуть ні запах, ні колір, ні його консистенція, оскільки всі ці показники можуть залишатися без змін. Тим часом зміни відбуваються на хімічному рівні: порушується кислотність, руйнуються активні речовини, розшаровується емульсія (масло і вода відокремлюються). Як результат, косметичні засоби з догляду за шкірою стають неефективними, а декоративні втрачають стійкість і гірше накладаються на шкіру. Та найприкріше, що в косметиці з вичерпаним терміном придатності починають розмножуватися бактерії. Це зумовлено тим, що в будь-якому засобі, хоч у мінімальній кількості, але наявні органічні елементи. Вони й стають відмінним середовищем для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.
Стерильним косметичний засіб може бути тільки на виробництві, а вже під час його першого відкриття, коли відбувається зіткнення з повітрям, у нього потрапляють мікроорганізми. Через тиждень, а тим більше місяць, вони розростаються до цілих колоній. Особливо, якщо йдеться про креми, якими власниці користуються без спеціальних шпателів, а просто наносячи масу на обличчя пальцями. У такому разі в баночці з улюбленим засобом для краси оселяються і стрептокок, і кишкова паличка, і стафілокок. Погодьтесь, неприємне сусідство.
Оскільки наша шкіра вбирає косметичні засоби, як губка, реакція на неякісні продукти не забариться. Першим сигналом зазвичай стають висипання, які свідчать про запальний процес. Найбільшу шкоду прострочена косметика може завдати слизовій оболонці очей і губ. Розвиваються такі захворювання, як кон’юнктивіт, герпес.
Інформація про термін придатності косметики після початку використання зазвичай позначається характерним значком – типовою косметичною баночкою з відкритою кришкою. Число, нанесене зверху цієї баночки, – кількість місяців, протягом яких при дотриманні умов зберігання виробник гарантує якість продукту. Зверніть увагу, що й на тюбику імпортної косметики термін придатності має бути вказаний заводським способом, тобто тисненням чи лазером. Якщо ж на тюбику нічого неможливо роздивитися, бо на нього наліплена наклейка з перекладом від місцевої фірми-імпортера, від покупки краще відмовитися.
Удома всю косметику варто зберігати в прохолодному місці, без доступу прямих сонячних променів. Ніколи не дозволяйте користуватися своїми косметичними засобами іншим людям – це негігієнічно.

Поділися:

Добавить комментарий